Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YEPYENİ BİR ANİMASYON FİLMİ: TERS YÜZ

 YAZARI TAKİP ET X
Banu Çeçen’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Son zamanlarda izlediğim en güzel animasyon filmi "Ters Yüz". İç dünyamızı o kadar güzel anlatmış ki büyük küçük her izleyici filmi keyifle izleyebilir, hatta filmin verdiği mesajları da farketmeden alabilir.

Öncelikle filmde duygularımızla tanışıyoruz. Neşe, üzüntü, korku, öfke, tiksinti. Duygularımızın ne kadar doğal olduğunu ve her duyguya ayrı ayrı ihtiyacımız olduğunu görüyoruz.

Kumandayı neşe ele geçirip diğer duyguları ikna ettiğinde kişinin mutlu bir insan olduğunu ama tüm diğer duygular gibi üzüntüye de ihtiyacı olduğunu öğreniyoruz. Film üzüntünün hayatımızdaki yerinin ne kadar önemli olduğuna da çok güzel değinmiş.

Bir de filmde her duygunun doğal olduğunu duygu kabulünün ne kadar çok rahatlatıcı olduğuna şahit oluyoruz ki bu çok önemli bir mesaj.

Ayrıca film kişiliğin oluşumunda yaşanmış anıların önemini belirtiyor ve bu çekirdek anılarla kişiliğin oluşumunu çok güzel sahnelerle ifade ediyor.

Zihni, anıları, duyguları, düşünceleri, davranışları, bilinçaltını, kişiliği ve kişilik oluşumunu öyle güzel anlatmış ki film tüm izleyenler için bu konularda çok aydınlatıcı olabilir. Duyguları ve iç dünyanızı daha kolay anlamanız için kesinlikle izlemenizi tavsiye ederim.

Yayın tarihi: 26.06.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.