Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HAYATININ SORUMLULUĞUNU ALAN KADINLAR İSTEDİKLERİ HAYATI YAŞIYOR

 YAZARI TAKİP ET X
Banu Çeçen’in YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

8 Mart Kadınlar Günü dolayısıyla burdan tüm kadınlara seslenmek istiyorum.

İstediğiniz hayatı yaşamak aslında sizin elinizde. Lütfen artık başkalarını ve olayları suçlamaktan vazgeçin. Kendi seçtiğiniz hayatı yaşayın.

Kendinize güvenin.

Hayatınızın sorumluluğunu elinize alın. Geçmişten edindiğiniz olumsuz inançları ve düşünce kalıplarını değiştirin. Kadınlar güçsüz ve zayıf değildir. Kimse size istemediğiniz hayatı yaşamaya zorlayamaz.

Kadınlar da güçlü ve özgür bireylerdir. Tek yapmaları gereken "Kurban Zihniyeti"nden çıkıp kendi ayakları üzerinde durmak ve kendilerine güvenmektir.

Kurban zihniyeti insana "ben yapamam ki... , imkanım yok... , ben güçsüzüm... , o bana yardımcı olsaydı... , ailem arkamda olsaydı... , çalışsaydım böyle olmazdı." gibi cümleler kurdurur.

Peki, hiç şöyle düşündünüz mü? Yaşadığınız hayatı siz kendiniz seçtiniz. Şu an yaratmış olduğunuz hayat sizin eseriniz. Her seçim bir vazgeçiştir. Siz bu hayatı seçerek bir şeylerden vazgeçtiniz. Şu an hayatınızdaki vazgeçmek istemediklerinizden dolayı da yeni seçimler yapmıyorsunuz.

O zaman artık başkalarını, hayatı ve imkanları suçlamaktan vazgeçip, yaşamınızın sorumluluğunu elinize alın. Aslında siz yeterince güçlüsünüz. Bunu kabul edin.

"Yaşadığım bu hayatı ben seçtim, hayatımın kontrolü benim elimde." demek size kendinizi çok daha iyi hissettirecektir. Hayatınızın kontrolü sizdeyse yapmış olduğunuz seçimleri değiştirebilir, tam da istediğiniz gibi bir hayatı inşa edebilirsiniz.

Yayın tarihi: 08.03.2014
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.