Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 
 YAZARI TAKİP ET X
Aylin Çalışkan’nin YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Anneler Gezegeni Eğitim Uzmanı - Rehber Öğretmen
Uzmanımız artık burada sorularınıza yanıt veremeyecektir. Sorunuzun yanıtını uzmanımızın daha önceden yanıtladığı sorular içerisinde arayabilirsiniz.
 
 

Eğitim Uzmanı - Rehber Öğretmen Aylin Çalışkan KİMDİR ?
Ankara Üniversitesi Eğitim Bilimleri Fakültesi Eğitim Programları ve Öğretim bölümünden mezun oldu. Sınıf öğretmenliği pedagojik formasyonunu tamamladı. Devlet Planlama Teşkilatı, Türkiye Büyük Millet Meclisi, Karayolları Genel Müdürlüğü, OECD, Henkel A.Ş ve Maliye Bakanlığı’nın İnsan Kaynakları departmanlarında staj yaptı. Avrupa Birliği ve Dünya Bankası projelerinde kişisel gelişim eğitmeni olarak görev yaptı. Anadolu Üniversitesi özel eğitim bölümü zihinsel engelliler öğretmenliği sertifika programını tamamladı. Son 10 yıldır zihinsel engelli, özel eğitim gereksinimi olan ve öğrenme güçlüğü çeken bireylerle çalışmakta. Milli Eğitim Bakanlığı’ndaki görevinin yanı sıra MEB personeline “öğrenmeyi öğrenme” ve “özel eğitim anlayışı geliştirme” eğitimleri verdi. 2006 yılında Eğitim Bilimleri Derneği’ni kurdu ve çalışmalarını 2010 yılında tamamladı. Ancak halen devlet okullarının yapısal reforma ihtiyacı olduğunu düşünüyor ve bu konuda ilk 5 yıl içinde ciddi bir yeniliğin gerçekleşmesi gerektiğini söylüyor. 2006-2007 yıllarında Sabah-Kitap'ta çocuk kitapları editörlüğünü yaptı. Bir Dilek Tut Derneği gönüllüsü olan Aylin Anne, dezavantajlı çocuklar için çalışan derneklerde gönüllü olarak yer almaktadır. 07.07.2007'de blog tutmaya başladı. 09.09.2009'da anne oldu, Ata’sına kavuştu. Fotoğraf çekmeyi, albüm ve çerçeveler süslemeyi, dekorasyonu, çiçekleri çok seviyor.