Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BİR ANNENİN NOT DEFTERİ: KISMET YARIN

 YAZARI TAKİP ET X
Aylin Çalışkan’nin YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

Anneler Gezegeni Eğitim Uzmanı - Rehber Öğretmen
Uzmanımız artık burada sorularınıza yanıt veremeyecektir. Sorunuzun yanıtını uzmanımızın daha önceden yanıtladığı sorular içerisinde arayabilirsiniz.
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

07:15

Ata uyandı. Şimdi yataktan fırlayıp kahvaltı hazırlama zamanı. O da ne? Kepçesiyle oynamamı istiyor. Elimden tuttu, odasına götürdü, oyuncaklarını yere döktü. "Anne oynayalım" diyor. Oynayalım bakalım. Şöyle bir yüzümü yıkasaydım önce keşke ama çocuk bırakmıyor ki... Allah'tan Çağatay kahvaltıyı hazırlıyor, çok şükür. Hem Tanrı'ya hem sana kocacığım.

08:25

Kahvaltıdayız. Yemiyor yine. Yemek yemek yerine emirler yağdırıyor bizim çocuk: "Caillou aç, televizyon aç, topumu getir". "Sen önce eline şu çatalı al da omletini ye bakalım" dedim. Dedim ama nasıl dediysem kendi sesimle irkildim, hay Allah!

09:30

Masayı toplamam ve akşam yemeğini hazırlamam lazım. O da ne? Altına yapmış, halı batmış. Hadi bakalım banyoya.

10:15

Masayı hala toplayamadım. Banyoya girmişken çamaşırları makineye atıp, kurutucudan diğerlerini çıkarıp katlamam gerektiğini gördüm. Dolaplar da almış başını gitmiş, şöyle bir düzenledim ama en fazla 18 saat süre veriyorum şu düzenli haline.

11:15

Masa toplandı, yemek hazırlandı. Ata meyvesini yedi. Planlarım, maillerim, yazılarım vesairem... Acil halletmem lazım.

12:15

Planlar tamam. Eyvah! Müdür bey benden fotoğraf istemişti, acil fön çektirip fotoğrafçıya koşmalı. Ne bugün ayın 19'u mu? Doktor kontrole çağırmıştı. Yetişemedim. Kısmet 20'sine diyeyim.

12:29

Her yer oyuncak içinde, ev perişan, pantolunumu ütüledim. Hazırlandım, çıkıyorum. Keşke şöyle hafif bir ruj sürebilseydim ama vaktim yok. 10 dakika sonra derste olmalıyım. Kapıyı kapattım ve artık evi düşünmeye vaktim yok. Okul ve çocuklar beni bekliyor.

12:43

Of yine 3 dakika geciktim. Minibüs gelmedi, yürüsem yetişirdim. Neyse ki dersteyim. Teneffüslerde çay içeceğim, yaşasın.

17:40

Ders bitti, alışveriş yapılacaktı. Ama daha fotoğraf çektiremedim. Bankada da işlerim vardı. Pof! "Kısmet yarına" diyeyim.

18:15

Alışveriş yapıldı. Eksik kaldı mı ki acaba? Listeyi evde unutmuşum. Neyse, eksikleri apartman görevlisinden rica ederim artık. Yarın temizlik var, ütülenecekleri ayırdım mı?

19:00

Akşam yemeği hazır. Yemek yeme savaşı bölüm iki. Motive edici konuşmalarla çatalını kaşığını alıp yemeye başladı sonunda. Şükür. Yarın ne pişireceğim? Tezgahın üstünü yeniden düzenlemem lazım ama kollarım çok ağrıyor. Balkondaki legoları toplayayım bari.

20:29

Mutfak toparlandı, bulaşıklar tamam. Salon toparlandı, biraz tv izledik. Artık uyku öncesi hazırlıklara girişelim.

21:11

Yıkandık, pijamaları giydik, kitabımızı okuduk. Işığı kapattık, sarıldık. Uykuya daldı sonunda.

22:37

Ben de uyuyakalmışım. Yazmam ve okumam gerekenler var. Hadi bakalım, klavye başı.

00:48

Oh, şükür işler bitti. O da ne? Çiçeklere su vermeyi unuttum. Bir bardak su içip öyle uyuyayım en iyisi.

01:15

Gece kremi almıştım. Geçen sene aldığım kutuyu şimdi açsam? Bozulmuş mudur acaba? Ama kolumu kaldıracak halim yok. Dişlerimi güçlükle fırçaladım. "Kısmet yarına" diyeyim.

Terliklerim nerede benim???

Yayın tarihi: 20.12.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (10)

Allah kolaylıklar versin Aylin Hanım. Siz yine anladığım kadarıyla şanslılardansınız, eşiniz yardımcı oluyor. keşke herkesin eşi böyle olsa :))

21.12.2011 11:59:50 leyla altuntas

Nasıl tanıdık her şey 21 aylık ruzgar ve derinimle..

20.12.2011 16:49:29 Şennur Bozoklu
10 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER