Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YILIN İLK SÜPER AY’I GERÇEKLEŞİYOR…

 YAZARI TAKİP ET X
Aygül Aydın’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

02.01.2018 sabah 05.23’te gerçekleşen olan Yengeç Dolunayı, ilişkiler, ortaklıklar ve sevgi temalı konular üzerinde önemli bir denge getiriyor olacak. Karşı taraftan gördüğünüz bazı duygusal hislerin daha da kuvvetlendiğini hissedebilirsiniz. Âşık olmak, affetmek, sevdiğini söylemek veya hiçbir şey yapamazsanız bunu hissettiren bir tavır sergileyebilmek için sizlere büyük bir potansiyel sağlıyor olacak.

Bazı açılarda zıt kutuplaşmalar yaşayabilir, koşulsuz sevgi ile koşullu sevgi arasındaki dengeyi bulamayabilirsiniz. Yengeç Dolunayı, evin tabanını ve köklerini değerlendirirken; Oğlak kariyer hayatımız boyunca görev ve sorumluluk anlayışımızı daha da kuvvetlendirmeye bizi itekleyecek.

OĞLAK, yengeci bağımlı olmakla suçlarken, bizleri bir oğlak gibi olmaya yani bir bakıma daha yetişkin gibi davranmaya ve sorumlu olmaya çağıracak. Doğal olarak, iki kavram arasında bir denge bulunmalıdır ki yaşantımıza, ilişkilerimize bir çeki düzen verebilelim. İşte tam bu noktada bu dolunay bizlere bu dengeyi sağlamamızda cesaret verecek. Doğru zaman olduğuna inanarak hareket edebilirsiniz.
Bu dolunay, kariyerimizi ve ailelerimize olan bağlılığımızı dengelemekle yakından ilgili bir sürecin başlangıcı olacak. İçimizde biten bir şeyleri yeniden inşa edeceğiz. Bunun, önümüzdeki iki hafta içinde bizim için ne anlam ifade ettiğini keşfedeceğiz. Şu an için duygularımız bu anlamda oldukça yoğun olabilir. Bu duyguların bize gerçekte ne hissettirdiğini çok iyi anlamamız gerekiyor. Bu dolunay Venüs’le hizalanıp, Mars ve Neptün'le olumlu bir açı yapıyor. Kişisel hayatımızda ihmal ettiğimiz ya da ertelediğimiz şeylere dokunmamızı istiyor. Bu günlerde ilişkilerimize, kariyerimize ve kişisel planlarımıza çok fazla dikkat ederek duygusal ihtiyaçlarımızı da göz önünde bulundurarak sadece ufacık bile olsa bir adım atmamız gerekliği olduğunu söylüyor.

Gökyüzünde bu dolunay esnasında astrolojide çok önemsediğimiz bir uçurtma açı kalıbı oluşacak. Bu çok nadir olan bir şeydir. Bu dolunay Venüs’ün karşıtında gerçekleşiyor. Bize tek bir konuyu işaret ediyor. İşaret edilen bu konuyla gerçek anlamda yüzleşirsek ödülünün büyük olacağını müjdeliyor. Yani ilişkilerle ilgili çözülmesi gereken ama geç kalınmış bir problemi tekrar sizin önünüze getirebilir.
Dolunay’ın Venüs karşısında oluşması, sonuçlara bakılmaksızın sevgi ve saygıya olan ihtiyacımızı yüksekte tutacak. İki kişi arasındaki farklı beklentiler veya ihtiyaçlar bazı sorunları da beraberinde getirebilir.

Bu dinamik, kişisel anlaşmazlıklar ve büyük uyuşmazlıklar için de geçerlidir. Dolunay bu anlamda rakipler arasındaki farkları görmemizi sağlayacaktır. Bunu gerçek aşkı bulmak veya gerçek sevginin ne olduğunu tanımlamak gibi de düşünebilirsiniz. Kendi sınırlarınızı zorlamanız halinde daha kısa sürede büyük işler yapmanız mümkündür diyelim ve şahsi fikrim bunun için sadece aklınızı kullanmanız veya aklına güvendiğiniz birine danışmanız sizi bambaşka bir yöne doğru götürecektir.

Dolunayın Mars gezegenine açısı, ilk hamleyi kimin yaparsa onun kazanacağını söylüyor. Liderliği ele geçirmek için cesaret ve inisiyatif kullanmanızı istiyor. Sezgisel olarak, özellikle ilişkilerde, neyi istediğinizi ve nasıl elde edeceğinizi önce çok iyi bilmelisiniz. İçgüdülerinizi kullanmak için doğru bir zaman.

Bu Dolunay etkisi ile birçok Yengeç, Oğlak, Koç ve Teraziler ’in artan karizma ve çekiciliği sosyal ortamlarda onları daha popüler biri haline getirecektir.
Tabii bu popülarite öyle çok kolay da olmayacaktır. Yakın çevreden bir kadın figürünün kıskançlıkları veya engellemeleri söz konusu olabilir. Dolunay’ın Neptün ile bağlantısı size duygularınız ve hayal gücünüzle uyum içinde bir aşk ile karşılaşabileceğinizi söylüyor. Bir diğer açıdan ruh eşi dediğimiz kişi ile tanışma olasılığınız oldukça yüksek gözüküyor. Yeni ilişkileri başlatmak adına ise harika bir dolunay etkisi var.

Mars ve Jüpiter kavuşumu inisiyatif ve cesaret gerektiren her şeyi başlatmak için idealdir. Nasıl ve ne zaman başlayacağınız konusunda sadece içgüdülerinize güvenmeniz yeterli olacaktır.

Jüpiter ve Plüton arasında başlayan pozitif hareket, bizlere değişim yoluyla başarıyı getireceğinin mesajlarını veriyor. Kendinizi değişime zorlamak zorunda değilsiniz veya beklenmeyen değişikliğe tepki göstermek zorunda da değilsiniz. Bu, yaşamınızdaki artan güç ve nüfuz, manevi ve kişisel büyüme, zenginlik yaratma ve mesleki ilerleme ile ilişkili doğal bir gelişmedir. Sizi arka planda bırakmak için güçlü figürler yine perde arkasında çalışmaktadır. Fakat gezegenler arasındaki olumlu açılar, kişiler arasındaki uyuşmazlıklara barışçıl bir çözüm bulunmasını sağlayacak, sorunun kökenine inerek, ilerlemenize yardımcı olacaktır. Finansal ve ekonomik konularda baştan çıkarmanın, kandırılmanın ve gizli olayların tehlikeleri konusunda dikkatli olmamız gerekiyor. Dolunayın bu anlamda olumsuz etkilerini bilmeniz, sizlerin her adımınızda daha dikkatli olmanızı sağlayacaktır. Astroloji bir dildir. Yaşadıklarınızı anlamlandıran bir dildir Dünya üzerinde yaşayan her canlı evrene uyum sağladığı sürece kazanacaktır. Astroloji ise bu anlamda isteyen herkese her zaman rehberlik edecektir. Siz yeter ki aklınıza güvenin…

Dememiz o ki; Rahat ve ılımlı insanların çok başarılı olamayacakları düşüncesini bir yana bırakın. Olumlu ve olumsuz düşünce kartopunun çığ gibi büyüme etkisini göz önüne alın. Sevgi kapasitenizi geliştirin. Unutmayın: Öldüğünüz zaman yapılacak işler listeniz hâlâ dolu olacaktır. Kimsenin sözünü kesmeyin, cümlesini siz bitirmeyin. Birisine bir iyilik yapın ve kimseye bundan bahsetmeyin. Bırakın ilgiyi başkaları toplasın. İçinde bulunduğunuz anı yaşamayı öğrenin. Sizden başka herkesin bilgili olduğunu düşünün. Gerçeği kabul edin: Hayat âdil değildir. Arada sırada canınızın sıkılması yararlıdır: Bırakın canınız sıkılsın. Strese dayanma gücünüzü azaltın. Her gün bir dakikanızı, minnettar olduğunuz birini düşünmek için harcayın. Unutmayın: İnsanı edindiği huylar oluşturur. Bilmemenin verdiği rahatlığı duyun.

Mesela ben bir size minnettarım, bir de kahveme :)

Haydi, Yepyeni yıla yepyeni başlangıçlara…

KOÇ

2 Ocakta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay etkisi ile haftanın ilk günleri kendinizi iletişimsel konularda yoğun bir gündemin ortasında bulabilirsiniz. Duyacağınız bazı dedikodulara itibar etmemeli ve üzerinde yorum yapmamaya özen göstermelisiniz.2 ve 3 Ocak günlerine doğru kariyerinizi şekillendirirken, gözden kaçırdığınız detaylar ve sorunlar ani bir şekilde tekrar gündeminize oturabilir. Olumlu yönde güzel başlangıçlar yapabilirsiniz. Gelecekteki planlarınızı gerçekleştirmek için ikna gücünüzü her zaman ön planda tutmalısınız. İkna etmek sizin işiniz.

BOĞA

2 Ocak Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte hayatınıza dair gerçekleştirmek isteyip te başlatamadığınız ciddi projelerinizde fark edilen taraf olmanıza artık çok az kaldı. Otorite figürlerleriyle ve güçlü kişilerle görüşmelerinizi bir an önce sağlamalı ve onlara üzerinde çalışmış olduğunuz projelerinizin başarısını ispatlamalısınız. Bekâr olan Boğaları sürpriz ve özel tanışmalar bekliyor olacak. Bu hafta, tanıştığınız kişilerle geleceğe yönelik gayet pozitif ilişkilerinizin bir başlangıcı olabilir nitelikte. İlişkisi olan Boğaları bu hafta evliliğe dair özel planlar bekliyor.

İKİZLER

2 Ocak tarihinde Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay etkisi ile bu hafta maddi konularda aceleci davranmamalı ve kimseye güvenmemelisiniz. Ekonomik koşullarınızı dengeleyeceğiniz iyi fırsatları bu hafta değerlendirmelisiniz. Sosyal medya ve yakın çevrenizde bilinmesini istemediğiniz konuların ortaya çıkması ile kendinizi stres altında hissedebilirsiniz.3-4 Ocak tarihinde sağlığınıza ve gündelik yaşamınızdaki rutinlerinize dikkat etmelisiniz. İş arkadaşlarınızla oluşan dedikodulara ayrıca dikkat etmenizde fayda var. Önemli bir projeniz için gerginlikler ve restleşmeler oluşabilir.

YENGEÇ

2 Ocakta gerçekleşecek dolunay sizleri bu noktada önemli kararlar almaya itecektir. Var olan ilişkileriniz ile ilgili önemli bir konuşma yapmanız gerekecek. Yapacağınız ciddi konuşmalar geleceğe yönelik kararlarınızı önemli ölçüde etkileyecektir. Bekâr yengeçler evlenme teklifi alabilirler. Yakın çevre bağlantılarınızla oluşan tanıştırılmalar hayatınızda önemli bir noktaya gelebilir. Ayrıca ikili ilişkilerinize dair uyarıcı nitelikte konuşmalar yapmanız gerekebilir. Evli bir yengeç burcuysanız, eşinizin hayatında oluşan değişimler sizleri de sorumluluklar almaya itebilir.

ASLAN

2 Ocakta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay etkisi ile arka planda oluşan bazı dedikodular, kariyer hayatınızda yöneticilerinizle olan sorunları bir anda ortaya dökebilir. Bundan dolayı üstlerinizle yapacağınız görüşmelerde aceleci davranmalı ve rakiplerinizin durumunu ciddiye almalısınız. Hafta ortasından itibaren aile bireylerinizin sorumlulukları, üzerinizde bir ağırlık oluşturabilir. Bu durumda sükûnetinizi korumayı bilmelisiniz. Hafta sonuna doğru maddi ve finansal beklentilerinizde olumlu gelişmelerle karşılaşacaksınız.

BAŞAK

2 Ocak'ta gerçekleşecek Yengeç dolunayı etkisi ile dostlarınızdan ve çevrenizden alacağınız desteklerle özel yaşamınızı kısa bir zamanda şifalandırabileceksiniz. Hafta ortasında finansal sorunlarınızı çok iyi yönetmelisiniz gelecekte mağdur olmamak adına. Bu hafta sonu, uzun zamandır beklediğiniz hareketlilikler özel yaşamınıza apayrı bir renk getirecektir.

TERAZİ

2 Ocakta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay etkisi ile Hafta ortasına doğru her sorun çözüme kavuşacak. Ama bu süreçte sakin kalmalı, güçlü dostlarınızdan ve işbirliklerinizden destekler almalısınız. Finansal sorunlarınızı ailenizle paylaşmalı onların da yardımlarıyla sorunlarınızı rahatça çözebilmelisiniz. Duygusal hayatınızda yeteri kadar ilgi göremiyor olmanız, geleceğe dair planlarınızda sizlere karar değişiklikleri yaşatabilir. Bekâr teraziler, gizli oluşumlara karşı dikkatli olmalısınız.

AKREP

2 Ocakta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay ile birlikte aşkta ve ilişkilerde heyecan dorukta. Ayrıca yakın çevre ve kardeşlerinizin hayatında oluşan gelişmeler sizleri de oldukça mutlu edecek. Eğitim hayatınız ve ticari projelerinizle ilgili beklemekte olduğunuz gelişmeler sizi bu hafta çok şaşırtacak bir noktaya kadar getirebilir. Kariyer hayatınızda alacağınız sorumluluklarla ilgili başarılı gelişmeler sizin, önemli görüşmeler ve konuşmalar yapmanıza yardımcı olacaktır.

YAY

2 Ocak Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay etkisi ile Finansal koşullarınızı iyileştirmeniz için öncelikle var olan şartlarınızı korumanız gerekmekte. Kalan problemleri çözmeden, yeni hedeflerinizi gerçekleştiremezsiniz. Var olan borçlarınızı bitirebileceğiniz fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu bitiş, size kendinizi hafta ortasından itibaren oldukça iyi hissettirecek. İlişkisi olan yaylar bu dönemde partnerinin ekstra beklentileri ile karşılaşabilir.

OĞLAK

2 Ocakta Yengeç Burcunda gerçekleşecek dolunay etkisi ile Özel hayatınızda ihmalkâr davranışlar karşısında öfkenizi kontrol edemeyebilir ve partnerinize karşı kırıcı bir tutum içinde olabilirsiniz. Bununla birlikte karşı taraftan gördüğünüz ciddi yaklaşımlar, ilişkinize yeni soluklar getirebilir ve haklılığınız ispatlanabilir. İlişkinizde kat edeceğiniz adımlarla kendinizi çok daha mutlu ve huzurlu hissedebileceksiniz. Resmi yerlerden gelecek beklentilerinizde önemli gelişmeler oluşabilir. Hayatınız özel sorumluluklarla daha bir anlam kazanmaya başlayacak.

KOVA

2 Ocakta Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay etkisi ile bazı haberleri, bazı kişilerden gizlemeli ve sessizce hareket etmelisiniz. Hafta ortasından itibaren karşılaşacağınız baskılara karşı arkanıza almanız gereken destekler söz konusu olabilir. Bu kişilerin kim olacağını siz belirlemelisiniz. Kariyerde alacağınız küçük sorumluluklar bile sizleri önemli bir seviyeye taşımaya yardımcı olacaktır. Evli olan kovalar ise eşlerinin kariyer gelişiminin sorumluluğunu bir müddet taşımak zorunda kalabilirler.

BALIK

2 Ocak Yengeç burcunda gerçekleşecek dolunay ile katılmanız gereken davetler hayatınızda önem arz edeceğinden bu noktaya özellikle önem verin derim. Güçlü işbirlikleri sayesinde yaşamınız oldukça hareketlenecek. Sosyal medya ile olan iletişimleriniz de bu hafta heyecan verici hareketlenmeler yaşayabilirsiniz. Hafta sonu bekâr balıklar için önemli görüşmeler ve konuşmalar söz konusuyken, ilişkisi olanlar için uyum ve denge yakalamak adına uygun bir zaman dilimi.

Yayın tarihi: 02.01.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.