Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MARS’IN ASKERLERİ KOÇ BURÇLARI İYİ Kİ DOĞDUNUZ!

 YAZARI TAKİP ET X
Aygül Aydın’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Karşınızda elinizi kuvvetli sıkan ve güler yüzüyle olan olağanüstü dostça davranan biriyle tanıştınız mı? 

Ya da kafaya koyduğu hedefini ne olursa olsun yapan, hedefi olmadığında canı sıkılan, hevesi çabuk kaçan, içinde Frankenstein
kafa tutacak gücü bulurken dişçi koltuğunda tir tir titreyen birilerini görürseniz işte o kişi tam bir koç hayatınıza giriş yapmış bulunmaktadır. Şimdiden hayırlı olsun diyebiliriz.

Kendini idealist bir davaya mı adamış veya öfkeyle haksızlığa uğrayanları mı savunuyor?

Tamam işte kadın olsun erkek olsun bu insanlar nerede bir haksızlık olduğunu hissettiler orada savaşa girişirler.

Fikirlerini yüksek sesle söylemekten hiç çekinmezler. Bir koç trafik polisine karşı gelecek ya da silahlı bir gangastere aynı şiddetle karşı koyacaktır. Yeter ki hangisi olursa olsun adaletsizlikle birileri onun sevdiklerinin ya da kendinin canını sıkmasınlar.

Evet sonradan pişman olabilirler ama öfke anında gözü hiçbir şey görmez. Mars insanları gözlerini hiç kırpmadan doğrudan doğruya hedefe yönelirler.

Koç burçları alemin ilk yıldızıdır. Tıpkı Balığın ölümü, ruhun bilincini hissetmesi gibi, koçta doğumu temsil eder. Koç sadece kendisinin bilincindedir. O burçlar âleminin bebeğidir. Yeni doğmuş bebek nasıl sadece kendi el ve ayak parmakları ile ilgilenirse koçta aynen buna benzetilebilir. Kendi ihtiyaçları her şeyden önce gelir. Bir bebek anne babasının ya da komşularının uyuyup uyumadıklarını aldırmaz acıktığı veya altını ıslattığı zaman yaygarayı koparır. O hemen karnını doyurmak için süt biberonu ve altının değiştirilmesini istemektedir. Hiç bir şeyin ağırdan alınmasından hoşlanmazlar.

Aklına bir şey geldiği zaman ya da aklından bir şey çıkarmak istediği zaman sabahın dördünde hiç tereddüt etmeden sizi çağıracaktır ya da arayacaktır. Kendisi o an uyanık ya olduğu için ve hevesinin kaçmaması için tüm çabasını gösterecektir. Ve o saatte sizde uyanıkmışsınız gibi davranacaktır.

Kim küçük bir bebeğe gerçekten bencil diyebilir? Bebek istediklerini verenlere bol bol gülücükler ve sevgilerini dağıtmaya hazırdır. Bir bebeğe hayır demek zordur çünkü kimse en ufak bir rahatsızlık verdiğinin farkında bile değildir, koç için de bu böyledir. Üstündeki masumiyet saldırganlığını yumuşatır tıpkı yeni doğmuş bebeğin masumiyetinin bencilliğini hoş gösterdiği gibi. Hiç kimse bir koçtan düşmanlık beklemesin çünkü bunu başaramazlar. Sadece yollarına çıkıp engel yaratan biriyseniz ve işin içinde haksızlık varsa işte o zaman boynuzlarını bileyerek tüm engelleri ortadan kaldırmak adına savaşlarını verirler. Bir koç için savaşta her şey mubahtır.

Bu insanın silahını elinden alan saflık aynı zamanda koç insanlarının korkusuzluğunda nedenidir. Bebek bir yerini yakıncaya kadar hiç kimseden hiçbir şeyden korkmaz. O zaman bile canının yandığını unutarak aynı şeyi güvenle tekrar dener.

Bir koç düşse bile her zaman kalkıp aynı şeyi tekrar dener. Kafasında toplanan kuşkular sürse de biri çıkıp ta kendisine iyi davranınca hemen yok olur. Tıpkı bir bebeğin bacağına batan iğnenin acısını sonradan birisi gelipte kendisini pudralamayı başladığı zaman unuttuğu gibi.

Bir konudan kesin emin olabilirsiniz ki koç insanları uzun süreli depresyonda kalmaz. Hatta ilişkilerinde ret edilmek adeta hobisidir. Bu onları daha da hırslandırır. Aynı zamanda yaptığı bir şey üzerine teşekkür etmiyor bile olsanız bu onun tekrar yardım etmemesi anlamına asla gelmez. Âmâ eğer ona minnet duyduğunuzu ufacık bile hissettirseniz sizin için yapamayacağı hiç bir şey yoktur. İnanmak istemediği bir şey üzerine gözlerini kapatır ve kulaklarını tıkar. Eğer bir şeye inandıysa gerisini benim yazmama bile gerek yok.
Ne istediğinden emin olmayan bir koç asla yoktur. Ama utangaç bir koçla nadir de olsa karşılaşabilirsiniz.

Koçun enerjisini düşünmek bile insanların çoğunu yıpratabilir. Ancak koçlar istedikleri zaman sakin, akıllı ve ciddi de olabilirler. Ne yazık ki gençlik çağları geçip de olgunluk onların aceleci huylarını yumuşatıncaya kadar bunu istemezler.

Mars’ın güçlü savaşçıları her zaman başkalarını varılması imkansız hedeflere yönelten ve sonunda bunu onlara kazandıran güçlü karakterlerdir. Onların eşyalarını, paralarını ve kıyafetlerini istediğiniz gibi kullanabilirsiniz. Bir şeylerini başkalarıyla paylaşmak onu her zaman gururlandırır ve mutlu eder.

Bir koç o kadar idealisttir ki insanların karşısına çıkınca onların hayallerini harekete geçirir ve tekrardan kendilerine inanmalarını sağlar. Her konuda haklı olduğuna yürekten inanır ve bu haklılığı bir başkasına kabul ettirmek konusunda ne kadar zorluk çekerse çeksin vazgeçmez ki genelde zorluk çekmeden kabul ettirir.

Bir koç kadınına ya da bir koç erkeğine âşıksanız sizi dünyanın en güzel aşkını yaşatabilir. Onların alanlarına bir kere girmeyi başardıysanız hayatınızın sonuna kadar hiç sıkılmadan hayatı tüm eğlence ve heyecanıyla yaşayabilirsiniz. Eğer bir koçu elde etmeye çalışıyorsanız o istemediği sürece bu çok imkânsızdır. Mantık olarak bir koç şöyle düşünür.

“Boşa çabalamanın bir manası yok. Sen "Koç’u elde edemezsin. Eğer "koç" isterse seni, gelir alır zaten. “

Komik sakarlıkları, esprileri, siz üzgünken sizi mutlu etme istekleri sınırsız düzeyde hizmetinizde olur. Bir koçla seyahat etmek dünyanın en eğlenceli şeyi olabilir. Samimiyeti, merhameti ve hayata inancı ile sizi oldukça motive edebilir.

Kısacası; Bir koçta mucizelerin bini bir paradır. Eğer bir gün mucizesiz kalırsanız, size yürekli, ateşli hayaller, içine sarılmış yenilerini yaratacaktır.

Bir koç partneriniz, arkadaşınız, eşiniz, dostunuz hayatınız da var ise varlığına şükredip onun hayata karşı verdiği mücadelesinde ihtiyacınız olduğu bir günde size bir mucize yaratabilmesi için ona bu yazıyı hediye olarak gönderebilirsiniz. Unutmayın ki; Bir koç, birini sevdiğinde çok derinden sever. Sonra o kişiyi bir başkası koç burcu gibi sevemez. Bu hayatta huzur arıyorsanız bir koç burcu arkadaş edinebilirsiniz. Ya da bir koç yazarı okuyabilirsiniz :)

Tabii bu yazı bir koç kadının elinden çıktı hafif torpilli olabilir :)

İyi doğdunuz sevgili koçlar…

Enerjiniz hiç bitmesin…
 

Yayın tarihi: 21.03.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.