Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ASLAN BURCUNDA GERÇEKLEŞECEK GÜNEŞ TUTULMASININ BURÇLARA ETKİSİ

 YAZARI TAKİP ET X
Aygül Aydın’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

 • PAYLAŞ
 • PAYLAŞ
  Adınız *
  Alıcı E-Posta Adresi *
  Mesajınız

21 Ağustos tarihinde 28 derece Aslan burcunda meydana gelecek yılın ikinci güneş tutulması Avrupa’nın batısı, Kuzeydoğu Asya, Kuzeybatı Afrika, Kuzey Amerika, Güney Amerika, Pasifik, Atlantik ve Antarktika’dan izlenecek. Dolayısı ile en çok bu bölgelerde hem politik, hem ekonomik, hem de jeolojik açıdan hareketlilikler gözlemleyebiliriz.

             

Güneş tutulmaları bir döngünün sonu ve yeni döngünün başlangıcını temsil etmektedir. Altı aylık bir tutulma döngüsü başlamış bulunmaktadır. İlerleme kararı verirken ve yaratıcı yollar ararken eski alışkanlıklar, davranışlar ve inançlarınızı sorgulayarak içsel anlamda kendinizi bazı çıkmazlarda olduğunuzu sanabilirsiniz. 

YAPILACAKLAR LİSTENİZİ HAZIRLAYIN

Yazıya devam etmeden önce boş bir kâğıt alarak üzerine bir yapılacaklar listesi yazarak yeni bir başlangıç yapmaya başlamalısınız. Yeni hedefler ve yeni projeler belirlemeniz gereken bir döneme giriyoruz. Bu güneş tutulması, 7 Ağustos ay tutulması ile başlayan süreçleri de ortaya tamamen çıkartmaya başlayacak. Astrolojide en önemli ve en güçlü yıldızlardan biri Regulus'la kavuşum içerisinde gerçekleşecek olan tutulma başarı getirebilirken, şartlarınıza göre ve aldığınız risklere göre büyük başarıları kaybedebilme tehlikesi de verebilir.


Bu tutulmanın en orijinal yanı değişim ve heyecanın gezegeni olan Uranüs gezegeni ile olumlu açısıdır. Regulus ile olan güneş tutulması başarı, güç, otorite, etki, şeref ve zenginlik verir. Uranüs olumlu kontağı ile heyecan verici bir tutulma evresi, Regulus' un olumlu meziyetlerini hayatınıza birden de sunabilir. Hayatta cesur değişiklikler yapmak için yeterli içsel güce ve güvene sahip olacaksınız. Görünümünüzü değiştirebilir, sizi herkesten farklı kılan özelliklerinizi keşfedip kendinizle gurur duyacak işler yapmak isteyebilirsiniz. Daha yüksek benlik bilinci ve iç görünüzü keşfedebilirsiniz. 

Bu tutulma hedeflerinizi tamamlamak ve iddialı yeni kişisel veya mesleki hedeflerinizi belirleyebilmek için size güçlü bir cesaret verecektir. Tutulma anında haritada Koç burcunun yükselmesi özellikle aşk ve ilişkilerden yana artık daha fazla mutlu olmak isteyeceğimizin mesajını veriyor.

BEKAR OLANLARI HARİKA MUTLULUKLAR BEKLİYOR

Bekâr olanlar için harika mutluluklar vaat ederken, evli olanlar için daha zorlu geçecek diyebiliriz. Çünkü daha fazla değer görmeyi ve ilişkilerindeki tutkuyu sorgulayacakları bir zaman dilimi.

Aynı zamanda bir kısım aşık olmak isterken diğer kısım evlat sahibi olmanın ilişkilerini yoluna koyacağını düşünüp bu sorumlulukları üzerlerine almak isteyebilirler. İlişkiniz oturmamış bir ilişki ise bunu çocukla kurtarmayı düşünmeyin. Ayrıca çocuklarınız var ise onlarla ile ilgili güzel gelişmeler yakalayabileceksiniz. 

Aşk ilişkilerinde rayına oturmayan konular kendini bulacak. Ayrıca yıpranmış ilişkilere de mücadele gücü getirecek. Fakat diğer taraftan da aldatma ve aldatılma olaylarında artış yaşanabilir. Bu tür hususlarda farkındalık sahibi iseniz daha sağlıklı bir dönem atlatırsınız. 

Sosyal çevre baskısına karşı özgürlüğümüzü yaşamak isteyeceğimiz aşk ilişkileri de gündemde olacak. Özgürlük temalı ilişkiler ve kadınların bu konuda risk alabildiği ilişki modelleri ile karşılaşacağız. Hayatımız ilişkiler yoluyla dönüşmek zorunda kalacak ve ilişkilere bakış açımızı değiştirerek yol almak isteyeceğiz. Eski ilişkinizden haber alıp yeni bir ilişkiye yelken açtığını öğrenebilirsiniz. Çünkü artık bilinç olarak yenilik kalıplarına dönüş yapmayı tercih edeceğiz. 

Satürn hızlı ve yeni başlangıçlara destek verecek. Bu yenilikler sanki bu sefer aklımıza da yatacak gibi de duruyor. Bunlar eski ilişkiler ve eskiye dair duygusal beklentileri de rafa kaldıracak içsel gücü bize hissettirecek. Yeni ilişkileri başlatmak için hem duygusal hem mantıksal geçerli sebeplerimiz olacak. Kendimizi daha rahat ikna edebileceğiz.

Problemler senin gerçek potansiyelini açığa çıkartacak olan fırsatlardan başka bir şey değildir.

Probleminin ne olduğu değil, problemine ne yaptığın önemlidir. Yaşam standartlarını yükselt ve onlara ulaşabileceğine inan, aksi halde kendi kendini sabote etmiş olursun. Bir yere ulaşmanın ilk adımı, bulunduğun yerde kalmayacağına karar vermektir.

O ADIMI ATIN!

İlk adımın zorluğunu bilerek, ne pahasına olursa olsun o adımı at. Yapmakta ısrar ettiğin şey giderek kolaylaşır, bu işin doğası değiştiğinden değil, senin yapma yeteneğin geliştiğindendir.

Bağımlılıklar gibi yıkıcı ya da modası geçmiş davranışlarınızı değiştirmek için harika bir zaman dilimine giriş yapıyoruz. Kendinle gurur duymak için güçlü bir arzu, kötü alışkanlıkları kırmakta ve onları değiştirmek için beklenmedik fırsatlarla karşılaşabilirsiniz. Bu tabii ki senin bu değişime ne kadar açık olduğunla da alakalı olacaktır.

Aynı zamanda benzer gökyüzü olaylarında eski kadim astrologlar Regulus'taki güneş tutulması ile birlikte isyan, devrim, devlet başkanlarının devrilmesi, askeri darbeler ve siyasi veya ölümcül suikastları tetikleyebileceğini gözlemlemişler. Bu tutulma sizlerin de bildiği üzere Amerika’dan tam gözlemlenecektir ve Aynı zamanda ABD devlet başkanın haritaları ile genel anlamda bakıldığında oldukça zorlayıcı ve güçlü etkiler barındırmaktadır. Ekonomik, jeolojik ya da sosyopolitik anlamda önemli gelişmeler söz konusu olabilir. 

Ne olduğunuz, kim olduğunuz, nerede olduğunuz veya ne yapmakta olduğunuz sizi mutlu ya da mutsuz yapmaz. Bütün bunlar hakkındaki düşüncelerinizdir sizi mutlu ya da mutsuz kılan şeydir. Kartlarınızı doğru oynuyorsanız, önceden işlerinizi tamamladıysanız, hatalarınızı ve eksikliklerinizi anlamak için çaba sarf ediyorsanız mümkün olan mutluluk ve başarıyı size bu tutulma getirecektir.

Güzel günler dilerim…

 • 1
 • 2
 • 3
 • 4
 • 5
 • 6
 • ...
 • 13
 • Sonraki
Yayın tarihi: 21.08.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.