Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DOĞUM KİLOLARINI BÖYLE VERİN!

 YAZARI TAKİP ET X
Ayfer Sağlam’ın YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Doğum sonrası kilolarından kurtulmak isteyen anneler, çocuğu ile spor yapmak isteyen anneler ‘Puset egzersizleri’ tam sizin için. Peki, nedir bu puset egzersizleri?

Bebeğinizi güvenli ve rahat bir şekilde pusetine oturttuktan sonra spor kıyafet ve spor ayakkabısı giyin. Bebeğinizin puseti ile yürüyüş ve koşma dışında yapabileceğiniz çok sayıda sıkılaşma egzersizi de var. Puseti sürebileceğiniz alanın güvenliğini kontrol edin. Puseti rahatlıkla hareket ettirebileceğiniz bildiğiniz bir yol olursa daha kolay egzersiz yapabilirsiniz.

Öncelikle ısınmak için 5 dakika yürüyün, 10 dakika tempoyu biraz daha arttırarak yürüyüşe devam edin. Daha sonra ‘lunge’ hareketini yürüyerek yapalım.

Pusetle Walking Lunge

egzersiz

‘Walking lunge’ hareketi bacak ve kalça kaslarınızı çalıştırarak sıkılaştırır. Puseti iterken büyük bir adım atın ve arkada kalan bacağınızın dizini yere yaklaştırın. Bu sırada öne eğilmeyin. Öndeki bacağınızın diz bölgesinde problem yaşamamak için, diz kapağınızın ayak başparmağınızı geçmeyecek şekilde olmasına dikkat edin. Kalkın ve diğer ayağınızı öne büyük bir adım atın. Bu şekilde yürüyerek sağ sol sağ sol diye 20 adım yapın.

Yayın tarihi: 18.10.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.