Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

CANIM KIZIMA MEKTUBUM

 YAZARI TAKİP ET X
Arzu Hoşgör Ülger’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Tarih 17 Mart 2004... Günlerden Çarşamba... Saat sabah 8:28… Hayatımın en büyük şansı Çağla’m sana kavuştuğum andır bu an...

İlk Ask

Seni ilk elime aldığımda hayatımda bu güne kadar hiç sahip olmadığım, o çok olağanüstü annelik duygusunu yaşadım ben. Bana bu duyguyu yaşattığı için önce Allah’a sonra sana defalarca kere şükürler olsun…

Doğduğundan beri hiç şüphesiz hayatımın merkezine oturdun sen, canım yavrum…

Hayatımı öylesine doldurdun ki kuzum, zaman nasıl aktı; gün geceye, gece güne ne zaman karıştı; aylar ayları nasıl kovaladı; yıllar nasıl geçti hiç fark etmedim biliyor musun?

Her gün farklı bir lezzet yaşattın bana. Konuşsa, yürüse, okula başlasa derken şimdi yaşın çiftli rakamlara geldi. İnanamıyorum…

Artık dolu dolu 10 yaşındasın. Oysa ki doğduğun an dün gibi. Çok uzun zamandır dostsun, arkadaşsın bana hem de en lezzetlisinden, en tatlısından, en güzel kokanından, en olağanüstü olanından…

Sen benim en değerlimsin. Ömrüm yettikçe, sağlığım el verdikçe, iyi gününde, kötü gününde, çaresizliğinde, karanlığında, aydınlığında, sevinç çığlıklarında her zaman koşulsuz şartsız, hep senin yanında olacağım bir tanecik kızım.

Canım yavrum, daha hayatın çok başındasın ve Allah izin verirse uzun, çok sağlıklı ve mutlu bir ömür var önünde…

Güzeller güzeli yavrum, hayat tecrübelerimden sana aktaracaklarım var; sana uyanları al, uymayanları çöpe at.

Hayatındaki en önemli hazinenin bedensel, ruhsal ve beyinsel sağlığın olduğunu hiç unutma…

Bu yüzden kendine her zaman çok iyi bak ve kendine değer ver. Sana ve sağlığına iyi gelmeyen her türlü yiyecek ve içecekten, her türlü duygu ve düşünceden ve insanlardan koşulsuz şartsız bir an bile düşünmeden uzak dur yavrum…

Hayatın boyunca hep spor yap. Umarım şu anda sana kazandırmaya çalıştığımız sporu ömür boyu devam ettirmeyi başarabilirsin. Zira spor yapmak hem bedenine, hem ruhuna çok iyi gelecektir. Böylece her türlü hastalıklara karşı daha güçlü olmanı sağlayacaktır.

Güzel kızım, hayat her zaman evde ya da okulda sana sunmaya çalıştığımız kadar güzel ve kolay olmayabilir. Her zaman sana destek olacak kimseyi de bulamayabilirsin yanında. Böyle zamanlarda dua ederek manevi duygularını geliştir, yaşadığın her ne olursa olsun içindeki hayrı gör, inan ve sığın. Bu seni derinden rahatlatacak ve aydınlığa çıkartacaktır.

Her zaman ne istediğini çok iyi bil, seni neyin mutlu edeceğine kendin karar ver ve iç sesine de kulak vererek yapman gereken ne ise onu yap. Bazen insanların söylediklerine kulaklarını tıkamak, daha başarılı ve mutlu olmana yol açar. Böyle zamanlarda sana anlattığım kurbağa hikâyesini hatırla ve yolunda yürü. Hata yapsan bile kendi hatalarını yap, başkalarının hatalarını değil. Çünkü kendi yaptığın hatalardan, derslerini daha hızla öğrenirsin.

Her zaman iyi ahlaklı, güvenilir ve sevgi dolu bir insan olmaya çalış kızım…

Bulunduğun ortama daima sevgini ve güler yüzünü kat. Hayattaki en güzel şeyler sevgiden, en kötü şeyler sevgisizlikten doğar. Değeceğine inandığın insanlara sevgini her daim göster yavrum ve sana da sevgisini göstermekte bonkör olan insanları hayatına kabul et.

Yaşı senden büyük de olsa, küçük de olsa sevdiğin ve değer verdiğin insanlara karşı yanlış yaptığın zaman, özür dilemekten korkma, özür dileyebilmek güçsüzlük değil, tam tersine onurlu bir davranıştır.

Ancak özür dilediğin olayları ve ne için özür dilediğini sakın unutma ki tekrar aynı hataları yapmayasın; zira hatalarını sürekli tekrar edecek olursan, sevdiğin insanları bir gün yanında bulamayabilirsin. Ne kadar özür dilesen de, yalvarsan da…

Dostluk çok önemlidir yavrum. Dostlar hayatımızın vitaminleridir. Her vitamine ihtiyacımız var biliyorsun. Onun için iyi bir dost ol ve dostlarına sahip çık. Herkes gelir, geçer ama gerçek dostlar ömür boyu yanındadır.

Bir de evlilik var biliyorsun güzel kuzum. Bana göre hayattaki en önemli seçimdir eş seçimi. Dikkat etmen gereken en önemli husus, dürüst ve iyi ahlaklı bir eş seçmenin dışında, sana değer verdiğini gösterebilen, hayata aynı gözlüklerle bakabileceğin ve aynı şeyleri yapmaktan keyif alabileceğin bir eştir. Bu evliliğinizi besler, ayakta tutar; diğer bir şey ise dost olabilmek ve güven duymaktır. Eğer bu temeli sağlam atarsan, zaman zaman sallansa bile yıkılmaz tatlım. Evlilik her zaman çift taraflı işler; hem vermelisin, hem de almalısın…

Tatlı bıdığım o çok istediğin 4 çocuk sahibi olmak var ya, dilerim olursun; çünkü çocuklar mutlu evliliklerin mucizesidir.

Canım kızım, değerini bilen insanlarla birlikte yaşadığın bir hayatın olsun ve sen çok mutlu bir insan, mutlu bir eş ve mutlu bir anne olursun inşallah….

İyi ki doğdun ve iyi ki sen benim kızım oldun bir tanem…


Annen ben; kuzum, kuşum, aşkım diye sana seslenen ve bir ömür de hep böyle seslenip yanında olacak olan ve bu aralar da aynı on yıl önceki gibi duygusallığı tavan yapmış, mutluluktan ağlak suratlı gezen… 

Yayın tarihi: 17.03.2014
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

Kızınız olmak istedim okuyunca! Ama 4 çocuk çok, iyi düşünsün derim bu da teyzesinden nasihat olsun. Nice yaşlarda mutluluk ve başarılarını duymak isterim.Sevgiyle tatlı kızınızı da öpüyorum.

Ece Hanım çok teşekkürler :) Annelik zaten böyle bir şey değil mi, hepimiz çocuklarımızın hep yanındayız. 4cocugu yapacak maddi, manevi,ruhsal ve fiziksel güçleri olursa neden olmasın diyorum ben :)) yeter ki mutlu olsunlar...sizi sevgi ile kucaklıyorum :))

19.03.2014 10:05:27 arzu eryuce