Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

CANIM ATAMA

 YAZARI TAKİP ET X
Arzu Hoşgör Ülger’ün YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Bu yazıyı bu linki açıp eşliğinde okumanızı rica ederim.

29 Ekim sen ne güzel bir günsün. Bugüne şükürler olsun.

Biz ne kadar şanslı bir milletiz ki ülkemizi Atatürk gibi yüce bir önder yönetmiş, yetmemiş ülkesi için cephede savaşmış korkmadan, kaçmadan halkı ile kol kola, omuz omuza, yürek yüreğe.

Canım Atam, sen ne büyük bir insandın ki, o dönemde biz halkına kendimizi yönetme yetkisi verdin, seçtiğimiz milletvekilleri ile. Yaptıklarına şükran borçluyuz canım Atam.

Canım Atam, sen ne kadar vizyonu geniş bir insandın ki, dedin ki  "Bütün nesli anneler büyütür, emek verir, kadınlar erkeklerin önünde olmalı”.

Seçme ve seçilme hakkı Avrupa’da bile yokken sen biz kadınlara seçme seçilme hakkını verdin.

Yetmedi, kadınlar gökyüzünde de olmalı dedin Sabiha Gökçen’i göklere çıkarttın. O da yetmedi kadınlar sahnede de olmalı dedin Afife Jale’yi sahneye çıkarttın. Canım Atam, sen ülkemizin, biz kadınların önünü açtın, yollarımızı güneş gibi aydınlattın. Bunun için savaş verdin. Sana olan borcumuzu ne yapsak ne söylesek ödeyemeyiz ama Canım Atam... 

Açtığın yolda,

Gösterdiğin hedefe,

Durmadan yürüyeceğime and içerim.

Varlığım;

Türk varlığına armağan olsun.

Ne mutlu Türküm diyene!

Arzu ben, Mustafa Kemal Atatürk’ü büyük bir saygı, sevgi, şükran ve çok büyük bir özlemle anan, açtığı yollar için binlerce kere şükürler eden ÖZGÜR bir Türk kadını, bir Türk evladı, bir Türk anası…

Yayın tarihi: 28.10.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.