Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ORGASMATRON NEDİR?

 YAZARI TAKİP ET X
A. Cem Keçe’nin YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Günümüzde teknolojinin ulaşmadığı bir yaşam alanı kalmamış durumda; seks de buna dahil. Artık uzaktan kumandayla boşalmak veya orgazm olmak mümkün… Evet yanlış duymadınız, "orgasmatron" adı verilen teknolojik bir cihaz sayesinde çoğu kadının belki de hayatı boyunca hiç yaşamadığı boşalma veya orgazm artık bir düğmeye basılarak gerçekleşebiliyor.

Orgasmatron, 15 yıl önce Amerikalı anestezi uzmanı Dr. Stuart Meloy’un ağrı tedavisi ile ilgili çalışmaları sırasında tesadüfen keşfedilmiş bir cihaz. Kadınlarda omuriliğe yerleştirilen elektrotlar aracılığıyla sinir hücrelerine gönderilen sinyallerin cinsel uyarılmayı, boşalmayı veya orgazmı tetiklemesini sağlıyor.

KADINLARDA ORGAZM SORUNUNA TEKNOLOJİK ÇÖZÜM

orgasmatron

Dr. Meloy, kronik ağrıların giderilmesi için hastanın omuriliğine yerleştirdiği elektrotlarla çalışıyordu. Bu elektrotlar aracılığıyla beyne gönderilen sinyaller, kronik ağrıların azalmasını ya da tamamen ortadan kalkmasını sağlıyordu. Bu çalışmaları sırasında bir kadın hastasında gerçekleştirdiği implant uygulamasından sonra, hastanın kronik ağrılarının geçmesinin yanı sıra, beklenmedik bir yan etki ortaya çıktı. Elektrotlar yoğun bir şekilde beyne hastanın haz almasını sağlayacak sinyaller göndermiş ve kadın kendiliğinden boşalmıştı. İşte o anda Dr. Meloy elindeki bu çok özel ve güçlü teknolojinin farkına vardı. Orgasmatron ile ilgili ilk klinik çalışmalarına 2003 yılında Amerika Gıda ve İlaç İdaresi’nin (FDA) onayını alarak başlayan Dr. Meloy, cihazın prototipi ile, kadınların büyük çoğunluğunun önemli bir sorunu olan boşalma ve orgazm olamama konusunda aldığı başarılı sonuçların ardından "cinsel işlev bozukluğu" tedavisi için orgasmatronun patentini aldı.

Yayın tarihi: 08.04.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu yazar yazısına henüz yorum yapılmadı.