Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KADIN MASTÜRBASYONU HAKKINDA EN ÇOK SORULAN SORULAR

 YAZARI TAKİP ET X
A. Cem Keçe’nin YENİ YAZILARI yayınlandıkça e-posta yoluyla haberdar olmak ister misiniz?

UZMANA SOR
 
 

  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Kızlık zarına zarar vermeden nasıl mastürbasyon yapılır?

mastürbasyon

Kadın ya da erkek, kişilerin cinsel doyuma ulaşabilmek için kendi kendilerini uyararak yaptıkları eyleme mastürbasyon deniyor. Aşırıya kaçılmadığı ve normal bir cinsel ilişkiye tercih edilmeği sürece mastürbasyon zararlı bir şey değil, kişisel bir seçim… Çok küçük yaşlarda keşfedilen ve kadının en duyarlı cinsel organlarından biri olan klitorisin uyarımı için, genellikle dokunma ya da sürtünme yolu tercih ediliyor. Özelikle hiç cinsel birliktelik yaşamamış bakire bir kadın, kızlık zarına zarar vermemek için klitorisiyle oynayabiliyor, küçük dudakların üst birleşim köşesinde bulunan ve dokunulduğu zaman ele gelen klitorise dokunarak mastürbasyon yapabiliyor. Kadınlar bunu üç şekilde başarıyor; ya klitorisleriyle ritmik bir şekilde oynayarak ve ona hafif baskı yaparak, ya yastık-yatak gibi herhangi bir şeye sürtünerek ya da banyoda basınçlı su tutarak mastürbasyon yapıyorlar. Bu üç eylem kızlık zarına zarar vermiyor. Bu nedenle bakire kadınların kızlık zarına zarar vermemeleri için önce vajina girişinin yerini bilmeleri ve buraya bir şey sokmamaları gerekiyor. Yoksa bakirelikleriyle ilgili bir sorun yaşayabiliyorlar. Sonuç olarak vajina deliğine parmak veya başka bir cisim sokmadan yapılan mastürbasyon hiçbir şekilde kızlık zarına zarar vermiyor.

Yayın tarihi: 18.09.2013
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

ERKEKLER ICINDE OYLE

04.10.2013 18:12:33 selçuk hakan aydeniz

Avrupa ve ABD de bu kızlık zarının hiçbir önemi yok.Önemli olan kadının bir birey olarak mutlu olması Ama insanlar dışlamıyorlar

25.09.2013 22:02:13 Ali Şefik Yıldırım