Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SİVRİSİNEKLERİ EVDEN UZAK TUTMANIN YOLLARI

Sivrisinekleri evden uzak tutmanın yolları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
24.07.2018 - 11:10 | Son Güncelleme:

Yaz aylarına veda ettik ama hala sıcak havalar devam ediyor. Sıcak havalarda çoğumuzun kabusu olan sivrisinek sorunları hala devam ettiği için sizlere sivrisinekleri evinizden uzak tutacak basit öneriler vereceğiz.

Sivrisinek ısırıkları, kaşıntı, kızarıklık ve hatta yara gibi cilt sorunlarını da yol açıyor. Neyse ki özellikle sivrisineklerin evinizin yakınlarında bile dolaşmaması için ilginç bir yöntem var. Ev yapımı tuzak için fazla malzemeye de ihtiyacınız yok. Aşağıdaki gereçleri bir araya getirdiğinizde sivrisinekler evinizden nefret edecek.

Malzemeler:

• Buz torbası
• Sofra tuzu
• Birkaç bozuk para
• Su

Buz torbasının içine malzemeleri doldurun ve kapınızın üstüne asın. Yöntemin işe yaraması için torbanın ışık alması gerekiyor. Bu sebeple, torbanın güneş gören bir yerde olması şart. 

sivrisinek

SİVRİSİNEK VE SİNEKLER BUNDAN NEDEN NEFRET EDİYOR?

Çoğu sivrisinek ve sinek kovucu karışımlarda, onların nefret ettiği kokular yer alıyor. Ancak bu yöntemin kokuyla alakası yok. Suyun içindeki parlak bozuk paralar sinekleri rahatsız ediyor. Sineklerin göz yapıları özel olduğundan bu tür parlaklıkların yanına yaklaşamıyorlar. İnsan gözü ışık kırılmasına karşı dayanıklıyken sivrisinek ve sinekler buna karşı çok zayıflar. Altı gözleri bulunan sinekler dünyayı mozaik görürler. Bozuk paraların yarattığı ışık kırılması da onlar için son derece sinir bozucudur, sinek ve sivrisinekleri kaçırır.

Yayın tarihi: 24.07.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Sivrisinekler gece oluyor , Güneşi nereden bulucaz ?

25.07.2018 16:30:51 KAAN TURAN