Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BEGONVİL BAKIMI HAKKINDA PÜF NOKTALARI

Begonvil bakımı hakkında püf noktaları
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
28.05.2019 - 16:26 | Son Güncelleme:

Begonvil bakımı hakkında bilmeniz gerekenleri sizler için derledik.

Begonvil genelde Ege ve Akdeniz bölgelerinde görmeye alışık olduğumuz çiçekli bir bitkidir. Fransa’dan dünyaya yayılan begonvil bakımı ise hiç de zor değildir.

Begonvil bakımının en önemli bölümü budama ve güneş ihtiyacıdır. Begonvil güneşi çok sever. Soğuk havalar ve güçlü rüzgarlardan hoşlanmaz. Bu nedenle kuytu bir köşeye dikilmelidir.

Arada gübre vermek begonvilin coşması için önemlidir. Geçirgen toprak seven begonvil çamurlu arazide pek büyüyemeyebilir.

begonvil

Begonvil budaması sık yapılmalıdır. Budama yaparken bitkinin gelişimini engelleyecek dallar kesilmeli ve yeni filizler, sürgünlere yer açılmalıdır.

Begonvil saksıda da yetiştirilir ancak en güzeli bahçenin bir köşesine ekmektir. Kapı kenarları, duvar dipleri veya dayanabileceği gibi biri ortam begonvil dikmek için uygun ortamlardır. Begonvili saksıya dikeceksiniz 2 yılda bir veya bitki hızlı büyüdüyse daha sık saksı değiştirmeyi unutmayın. 

HÜRRİYET AİLE ÖZEL

Yayın tarihi: 28.05.2019
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.