Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BANYODAKİ KİREÇ LEKELERİ NASIL ÇIKAR?

Banyodaki kireç lekeleri nasıl çıkar?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.07.2018 - 15:40 | Son Güncelleme:

Tüm banyoyu temizledikten sonra duşakabinde kalan su ve kireç lekeleri herkesi rahatsız eder. Banyo sürekli nemli ve ıslak bir ortam olduğu için bu lekelerin devamlı olmasının kabul etmek gerekir. İşte, çözüm için dikkat edilmesi gereken bazı öneriler...

KİMYASAL ÇÖZÜM

Birçok farklı markadan bulabileceğiniz bir kireç çözücü ile duşakabinde oluşan kireçleri kolayca temizleyebilirsiniz. Yapmanız gereken sadece kireç çözücüyü, temizlemek istediğiniz alana sıkmanız... Etkiyi arttırmak için birkaç dakika bekleyebilirsiniz. Sonrasında, eski bir diş fırçası veya ince uçlu bir fırçayla yüzeyi çok fazla bastırmadan fırçalayın. Fazla bastırdığınızda yüzeyi çizebileceğiniz için kötü bir görüntü oluşabilir. Bu işlemden sonra, kireçlerin çözündüğünü göreceksiniz. Kimyasal bir deterjan kullandığınız için yüzeyi iyice durulayın ve kireçlere veda edin. Aynı işlemleri banyolar için özel üretilmiş bir dezenfektan ile de yapabilirsiniz.

banyo temizliği

Yayın tarihi: 23.07.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.