Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

NASIL BİR İNSAN OLACAĞIM?

Nasıl bir insan olacağım?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
07.01.2015 - 09:00 | Son Güncelleme:

Ayrıntı Sanat Akademisi, 5-8 yaş aralığındaki çocukların eğlenirken öğrenmesi, yaratıcılıklarını geliştirirken kendilerini keşfetmeleri adına Ocak ayı boyunca her Pazar günü ‘Bana Bir Sır Ver’ adlı çocuk ve ebeveyn atölyesi düzenlemeye devam ediyor.

Her atölye dizisinde farklı bir tema işleniyor ve bu tema çerçevesinde çocuklar resim atölyesine katılırken, anne ve babalar da çocuklarının her yönden gelişimine yönelik bilgilendirme sohbetine katılıyorlar.

Atölye, ressam Nurdan Likos ile gelişim psikoloğu ve anne baba koçu Ayşegül Cebenoyan’ın çocuklarla haftanın teması çerçevesinde yapacağı on dakikalık bir sohbetle başlıyor. Sohbet bitiminde çocuklar Nurdan Likos ile baş başa kalacaklar ve önce haftanın ressamını ve o ressamın haftanın temasına uygun bir resmini tanıyacak sonra da bu temaya ilişkin kendi duygu ve düşüncelerini resimlerine yansıtacaklar. Ayşegül Cebenoyan ise anne ve babalarla haftanın teması üzerinden çocuk gelişimi ve ebeveynlik konularında sohbet edecekler. Anne babalar bu sohbette, çocuklarının eğitimine ve gelişimine ilişkin bir çok soruya yanıt bulacak. 

Atölye sonunda çocuklar kendilerini daha iyi tanımanın yanı sıra, resim sanatına dair de bilgilenmiş olacaklar ve evlerine kendi yaptıkları resimlerle dönecekler. Sanatçı Nurdan Likos’un onlara ayrıca bir küçük hediyesi olacak. 

Haftanın ressamı: Vincent Van Gogh
Haftanın resmi: Dr. Gachet’in Portresi

Çocuk Atölyesi:

Çocuklarla büyüdüklerinde kime benzemek istedikleri ve benzemek istedikleri kişinin hangi davranışlarını örnek aldıkları hakkında sohbet edeceğiz. Soru cevap yolu ile rol modellerini betimlemelerini sağlamaya ve geleceğe ilişkin hayallerini netleştirmeye çalışacağız. Ardından Hollandalı sanatçı Vincent Van Gogh’un sanat hayatı ve yaşamı hakkında bilgi verip ressamın hayatında çok önemli bir yeri olan, hayranlık duyduğu doktoru Gachet'ten bahsedeceğiz. Son olarak, çocuklardan beğendikleri ve benzemek istedikleri bir kişininresmini yapmalarını isteyeceğiz.

Anne baba sohbeti:

Çocukların öğrenme sürecinde rol modellerin çok önemli bir etkisi vardır. Anne babalar çocukların ilk rol modelleri olarak farkında olmadan çocuklarına çok şey aktarırlar. Bu sohbette:
•  Çocukların öğrenme süreci
•  Öğrenme sürecinde ve çevrelerindeki yetişkinlerin rolü
•  Sözsüz iletişimle çocuklarımıza aktardıklarımız
gibi konular konuşulacak ve anne babaların bu konulardaki sorularına yanıt verilecek.

Rezervasyon ve ön kayıt için

Tel: 0 212 244 20 42
       0 532 4244904
       0 532 3976587

Hedef grup: 5-8 yaş çocukları ve anne babaları
Tarih: 11 Ocak 2015 Pazar
Saat: 11:30-13:00

e-mail: ayrintiakademi@gmail.com 

Yayın tarihi: 07.01.2015
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.