Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

MODERN DANS VE MÜZİĞİN SIRA DIŞI BULUŞMASI

Modern dans ve müziğin sıra dışı buluşması
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
14.06.2014 - 14:00 | Son Güncelleme:

Mercan Dede, Beyhan Murphy ve Göksel Baktagir aynı sahnede!

Mercan Dede Ensemble Ramazan Özel Projesi'nin ikinci konuğu sanat yönetmenliği & koreografilerini üstlendiği yüzlerce sahne gösterisiyle Türkiye'de ve uluslar arası alanda sayılı isimler arasında yer alan Beyhan Murphy ve günümüzün en önde gelen icracılarından biri olarak kabul edilen Kanun virtüözü ve besteci Göksel Baktagir. 9 Temmuz’da gerçekleşecek bu muhteşem gösteri Zorlu Center PSM Ana Tiyatro’da sahnelenecek.

Geçtiğimiz yıllarda Mercan Dede ile gerçekleştirdikleri çalışmalarla hem Türkiye'de, hem de yurt dışında çok ses getiren projelere imza atan Beyhan Murphy, bu tanınmış koreografilerinin yeni düzenlemelerinden oluşan çok özel bir performansla Mercan Dede'ye eşlik edecek.

1992'den beri modern dans alanında Türkiye ve dünyanın ilgiyle takip ettiği koreografiler sahnelemiş Beyhan Murphy'nin; Güldestan, Seyahatname ve Barbaros projelerinin müziklerini de Mercan Dede bestelemişti.

Gecenin bir diğer konuğu olan Göksel Baktagir, temelde bir Türk Musikisi enstrümanı olan sazının bütün imkânlarını ve sınırlarını değerlendirerek; geliştirdiği kendine özgü icra tekniğiyle birlikte bakış açısını diğer dünya müziklerine doğru genişletmiş ve yer aldığı pek çok uluslararası projede Türk Müziği'ni dünyaya tanıtan bir isim...

Berlin'de kurduğu Flying Steps B-boy ekibiyle dört defa dünya break dans birinciliği kazanan Kadir Amigo Memiş, kendine has break dans teknikleriyle Anadolu'yu işlediği çok özel koreografilerini yine bu gecede, Mercan Dede'nin müzikleriyle sahneleyecek.

Yayın tarihi: 14.06.2014
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.