Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

BU ATÖLYEDE ÇOCUKLAR RESMEDERKEN AİLELER KEŞFEDİYOR

Bu atölyede çocuklar resmederken aileler keşfediyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
11.12.2014 - 15:11 | Son Güncelleme:

‘Bana Bir Sır Ver’ adlı çocuk ve ebeveyn atölyesine bayılacaksınız.

Ayrıntı Sanat Akademisi, 5-8 yaş aralığındaki çocukların eğlenirken öğrenmesi, yaratıcılıklarını geliştirirken kendilerini keşfetmeleri adına Aralık ayı boyunca her Pazar günü ‘Bana Bir Sır Ver’ adlı çocuk ve ebeveyn atölyesi düzenliyor.

Vincent Van Gogh, Edvard Munch ve Şeker Ahmet Paşa’nın nadide eserlerinin çocukların gözünden yeniden resmedileceği atölyelerde, çocuklar eğlenerek hünerlerini sergilerken aileler de çocuklarının bilmedikleri yönlerini keşfedecekler.

Ayrıntı Sanat Akademisi, sergilediği solo sergilerle büyük beğeni kazanan ve Contemporary İstanbul’da başarılı çıkış yapan ressam Nurdan Likos ile gerçekleştirdiği çalışmalarla uluslararası platformlarda adını duyuran gelişim psikoloğu ve anne baba koçu Ayşegül Cebenoyan’ı bir araya getiriyor ve İstanbul’da çocuk ve ebeveyn atölye çalışmaları düzenlemeye başlıyor.

Aralık ayı boyunca Pazar günleri düzlenecek atölye çalışmalarında her hafta 5-8 yaş arası çocuklar için farklı bir temalarda eğitimler verilecek. Eğitmenlerin haftanın teması çerçevesinde çocuklarla yapacağı sohbetle başlayacak olan atölye çalışmasında, katılımcılar önce haftanın ressamını ve o ressamın haftanın temasına uygun bir resmini tanıyacak sonra da bu temaya ilişkin kendi duygu ve düşüncelerini resimlerine yansıtacaklar. Çocuklar büyüdüklerinde kime benzemek istedikleri ve benzemek istedikleri kişinin hangi davranışlarını örnek aldıkları resimlerle ifade ederken aynı zamanda hayata dair birçok soru için iç görü gelişiminde bulunacaklar.

Çocuklar resmederken aileler keşfedecek

Gelişim psikoloğu ve anne baba koçu Ayşegül Cebenoyan anne ve babalarla haftanın teması üzerinden çocuk gelişimi ve ebeveynlik konularında sohbet toplantısı düzenleyecek. Anne babalar çocuklarının eğitimine ve gelişimine ilişkin birçok sorularına yanıt bulacaklar.

Öz güven ve özsaygı, benlik gelişimi, anne babaların sağlıklı bir benlik gelişimini geliştirici tutumları, çocuklardaki duygusal gelişim, öfke kontrolü becerilerinin nasıl geliştirilebileceği, duygusal zekâ, çocukların öğrenme süreci, öğrenme sürecinde ve çevrelerindeki yetişkinlerin rolü, sözsüz iletişimle çocuklara aktarılan duygular gibi temaların işleneceği sohbetlerde anne babaların çocuklarının ihtiyaçlarına ve bu ihtiyaçları nasıl karşılayabileceklerine dair sorulara yanıt bulacaklar.

 çocuk sanat 

Yayın tarihi: 11.12.2014
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.