Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

AZİZ SANCAR GELECEĞİN BİLİM İNSANLARI İLE BULUŞUYOR

Aziz Sancar geleceğin bilim insanları ile buluşuyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.05.2016 - 13:52 | Son Güncelleme:

2015 Nobel Kimya Ödülü sahibi Prof. Dr. Aziz SANCAR, İstanbul Arel Üniversitesi’nde öğrenci ve akademisyenler ile 28 Mayıs’ta bir araya gelecek.

İstanbul Arel Üniversitesi’nde Bilimsel Proje Araştırma ve Geliştirme Merkezi ile Kuluçka ve Girişimcilik Merkezlerinin çalışmalarına ek olarak bilimsel sempozyumlar hızla devam ediyor. Kanser oluşumunda ve tedavisinde önemli bir unsur olan DNA onarımı üzerinde yıllardır çalışan Prof. Dr. Aziz Sancar İstanbul Arel Üniversitesi Tepekent Kampüsünde 28 Mayıs Cumartesi Günü sürdürdüğü çalışmalarını öğrenciler ile paylaşacak.

BAŞARI ÖYKÜSÜNÜ ANLATACAK

Nobel Ödüllü Bilim İnsanı Prof. Dr. Aziz SANCAR düzenlenecek olan konferansta “Nobel Talk by Aziz SANCAR” ile adlı konuşması ile başarı öyküsünü paylaşacak. 35 sene süren DNA hasar onarımı mekanizması çalışmaları ile hücrelerin nasıl çalıştığını, kanser hücrelerinin nasıl oluştuğu ve nedenleri ve insanoğlunun yaşlanma sürecine dair yaptığı çalışmalara ait önemli bilgiler de aktaracak.

İstanbul Arel Üniversite’nin ev sahipliğinde gerçekleşecek olan büyük etkinliğe üniversitenin öğrencilerinin ve akademisyenlerinin yanı sıra lise öğrencileri de katılacak. Üniversite’nin Tepekent Yerleşkesin’de bulunan 250 kişilik dersliğe de törenle ‘Aziz Sancar Amfisi’ adı verilecek. Adının verildiği salonda öğrencilerin sorularıyla ilk dersi gerçekleştirecek olan Sancar etkinliğin ardından İstanbul Arel Üniversitesi öğrencileriyle birlikte Büyükçekmece Mucitler Parkı açılışına geçecek.

Yer: İstanbul Arel Üniversitesi
Tepekent Yerleşkesi

Tarih: 28 Mayıs 2016 / Cumartesi

Saat: 11.30-15.00

Program

11.30-13.00: Açık Büfe Kokteyl

13.00-14.15: Konferans-Prof. Dr. Aziz Sancar

14.15-14.45: ‘Aziz Sancar Amfisi’ Açılış Töreni Söyleşi / ‘Öğrenciler ilk Ders’

Yayın tarihi: 25.05.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.