Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KÜÇÜK EVLERE AKILLI DEKORASYON

Küçük evlere akıllı dekorasyon
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
26.06.2017 - 01:31 | Son Güncelleme:

Küçük metrekareye sahip bir eviniz varsa, akıllı dekorasyon fikirlerinden ilham alabilirsiniz. Küçük ev dekorasyonu için öncelikle metrekareye uygun hareket etmeniz önemli. Küçük ev dekorasyonu yaparken hem fonksiyonelliği artırmaya hem de evinizi daha geniş göstermeye öncelik vermelisiniz.

AÇIK RENKLERİ TERCİH EDİN

Küçük ev dekorasyonu için açık renkleri kullanmanız, mekanı daha geniş ve aydınlık gösterecektir. Ancak dekorasyonu canlı tutmak için renk oyunları yapabilirsiniz. Renkleri, bazı mobilya ve aksesuarlarda kullanabilirsiniz. Aynalar da evinizi geniş göstermek için son derece akıllıca bir seçim olacaktır.

FONKSİYONEL MOBİLYALAR KULLANIN

Temiz, yalın ve düzenli bir dekorasyon uygulaması yapmak, küçük evinizi daha ferah ve geniş gösterecektir. Aynı zamanda ışığı doğru kullanmalısınız, gün ışığını kapatacak uygulamalardan kaçınmanızı tavsiye ederiz.,

DUVARLARI AKILLI FİKİRLERLE KULLANIŞLI ALANLARA DÖNÜŞTÜRÜN

Dekorasyon alışverişine çıkmadan önce evinizin ölçülerini mutlaka almalısınız. Evinize aldığınız her parçanın öncelikle ihtiyaca uygun ve fonksiyonelliğinin ön planda olmasına dikkat edin. Örneğin koltuk seçiminizi yataklı ve sandıklı tercih etmeniz işinize yarayacaktır. Ya da orta sehpanızı aynı zamanda depolama alanı olarak kullanabileceğiniz modellerden seçebilirsiniz. Aynı zamanda tüm duvarları akıllı fikirlerle kullanışlı alanlara dönüştürmeniz mümkün. Bu konuda basit ama kullanışlı raflar imdadınıza koşacaktır.

KOLTUK SEÇİMİ ÇOK ÖNEMLİ

  

Küçük ev dekorasyonunda koltuk seçimi de oldukça önemli. Küçük metrekarelerde aslında L kanepe kullanmak doğru bir tercih olacaktır. Burada dikkat etmeniz gereken tek şey, alanınızın metrekaresine uygun L kanepe kullanmanız.

Eğer bir koltuk takımı kullanacaksanız, dekorasyonunuzu berjerlerinizle renklendirebilirsiniz. Küçük metrekarelerde bazı mobilyaları birleştirerek daha kullanışlı bir alan yaratmanız mümkün. TV ünitesi ve konsol ihtiyacını birleştirerek bir çözüm elde edebilirsiniz. Günümüzde kullanışlı pek çok TV ünitesi modelleri mevcut. Yapmanız gereken, ihtiyacınıza ve metrekarenize uygun modeli seçmeniz.

YATAK ODASI DEKORASYONUNDA FERAHLIK VE AYDIKLI ÖN PLANDA OLMALI

Küçük evlerde yatak odası dekorasyonu yaparken de ferahlık ve aydınlık hissine önem vermelisiniz. Yatak odanızı dağınık bir görüntü oluşturmaktan uzak tutmalısınız. Sade, aydınlık bir dekorasyon, küçük yatak odaları için doğru bir uygulama olacaktır.

SÜTUN ARALARINA RAF VE DOLAP

Küçük yatak odalarında konforu ön planda tutarak fonksiyonel bir alan kurgulayabilirsiniz. Sütun aralarına raf ya da dolap yaptırarak alandan tasarruf edebilirsiniz.

YATAK ODANIZI DAHA BÜYÜK GÖSTERMEK İÇİN...

  

Ayrıca yatak odanızın duvarının tek bir kanadında duvar kağıdı ya da farklı bir renk tonu kullanmak, odanızı daha geniş gösterecektir. Duvar ve mobilyalarda açık renkler kullanarak, ev tekstilleriyle renk oyunları yaparak sofistike bir yatak odası kurgulamanız mümkün.

 

Küçük evler aslında kullanım rahatlığıyla hayatı kolaylaştırıyor. Akıllı dekorasyon fikirleri ile küçük ev dekorasyonunuzda harikalar yaratabilirsiniz.

DDekor.com tarafından hazırlanmıştır. 

Yayın tarihi: 26.06.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.