Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUKLU EVLER İÇİN DEKORASYON ÖNERİLERİ

Çocuklu evler için dekorasyon önerileri
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
12.06.2017 - 01:16 | Son Güncelleme:

Çocuk sahibi olmak, tüm hayatınızı olduğu gibi evinizi de değiştirecektir. Çocuk sahibiyseniz ya da bir bebek bekliyorsanız, ev dekorasyonunuzu onlara uygun bir hale getirebilirsiniz.

Öncelikle evinize bir göz atarak evinizin güvenliğini göz önünde bulundurmalısınız. Örneğin kırılacak eşyaları onların ulaşabilecekleri yerden uzaklaştırabilir, sivri köşelere koruyucular takabilirsiniz. Dekorasyon yaparken sadece çocuk odasını onlara uygun bir şekilde yapmakla kalıyorsanız, yanılıyorsunuz. Çünkü evdeki tüm yaşam alanı onların ihtiyaç ve konforuna uygun olmalı. Evinizin yeni ‘patronu’ için dekorasyon fikirlerine göz atalım…

1. OYUNCAKLARA DEPOLAMA ALANLARI

Çocuklu ailelerin hayatının bir parçası da oyuncaklardır. Salondan banyoya, yatak odasından mutfağa dek her yerde dağılmış oyuncaklarla karşılaşmak olası. Sepetler ve kutular dağınık oyuncakları toplamak konusunda yardımınıza koşacaktır. Dekorasyonunuza uygun renk ve malzemede sepet ve kutulara yer vererek dağınıklıktan kurtulabilirsiniz.

2. KARATAHTA İLE EĞLENCELİ ALANLAR

 

Yapı marketlerden alabileceğiniz karatahta boyası ile hem evinizde farklı bir dekorasyon uygulamasına hem de çocuğunuz için eğlenceli bir alana yer açabilirsiniz. Mutfak, antre ya da yaşam alanınızın dilediğiniz bir köşesinde uygulayabileceğiniz karatahta, sizin için de eğlenceli olacaktır.

3. SALONUNUZA ONA UYGUN MOBİLYALAR EKLEYİN

 

Salonlar, ortak yaşam alanının önemli bir parçası. Ayrı şeylerle ilgilenirken birlikte vakit geçirmek için ona uygun mobilyalar ekleyebilirsiniz. Siz kitap okurken ya da TV izlerken, çocuğunuz sehpada resim yapabilir. Bunun için sehpanıza uygun küçük sandalyeler harika bir fikir olacaktır.

4. ÇOCUKLARA ÖZEL BANYO

Banyonuzu da çocuğunuza uygun bir hale getirmelisiniz. Kendi ihtiyaçlarını karşılama yaşı geldiğinde bir basamaklı tabureye banyonuzda yer verebilirsiniz. Banyonuzda onların ihtiyaçlarına kolay ulaşması için düzenlemelisiniz. Ayrıca banyonuzda aksesuar olarak kullanacağınız oyuncaklar, onların eğlenceli bir banyo zamanı geçirmesini sağlayacaktır.

5. DEKORASYONDA EĞLENCE

 

Çocukların olduğu bir evde eğlence vazgeçilmez… Eğer farklı bir dekorasyon uygulamasıyla eğlenceli bir mekan kurgulamak istiyorsanız, salonunuzda bir tırmanma duvarı yapabilirsiniz.

6. SANAT DUVARLARI

 

Çocuğunuzun yaptığı resimleri, dekorasyonunuzun bir parçası haline getirebilirsiniz. Çocuğunuzun yaratıcı resimlerini duvara asabilir ya da bir ipe mandallayabilirsiniz. Böylelikle eşsiz bir duvar dekorasyonuna sahip olabilir, çocuğunuzun özgüveninin gelişmesini de sağlayabilirsiniz.

7. ÇADIRLAR…

 

En güzel oyun alanları çadırlar, çocuklar için harika bir fikir. Bütçenize uygun pek çok çadır modelinden birini satın alabilir ya da çadırınızı kendiniz de yapabilirsiniz. Çocuğunuzun yaratıcılığını geliştirecek çadırı dilerseniz süsleyebilir ya da minik LED şeritlerle aydınlatabilirsiniz.
 

DDekor.com tarafından hazırlanmıştır. 

Yayın tarihi: 12.06.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.