Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

AT FİGÜRLERİYLE EVİNİZE ASALET KATMAK İÇİN 5 ÖNERİ

At figürleriyle evinize asalet katmak için 5 öneri
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
22.08.2017 - 07:00 | Son Güncelleme:

Crealifetime blog yazarı Ebru Üstek en zarif, en sadık ve en duygusal hayvan olarak bilinen atların mekanlara nasıl farklı bir ruh katabileceğini yazıyor.

Pek çok insanla, arasında duygusal bağ olduğu söylenen atlar, uzun yıllar boyunca insanın en yakın dostlarından biri olmuştur. Bazen en romantik öykülerde rol alan, bazen de çocukları kendine aşık eden atlar, diğer hayvanlardan çok farklıdır. İnsanlarla kurdukları eşsiz iletişim sayesinde pek çok hastalıkta şifa kaynağıdır.

At figürleri ile evinize asalet katmak için nasıl bir dekorasyon yapabilirsiniz?

ASİL EVLERİN STİL KODU: ATLAR

Bu tarzı kendi evlerinizde uygulamak için hazır mısınız?

1- DUVAR TABLOLARI

Dekorasyonda da atlar tüm mekanlara zarafet ve asalet katarak, kendi yaşam stilini yaratır. Duvarlarda yağlıboya tablolar, at gövdeli abajurlar, özel at baskılı tabaklar bu stilin karakteristiğidir aslında…

Deko-Not: Asil evler yaratmak için doğal ama yalın aksesuarlar kullanabilirsiniz. Zeminde ahşap ve mermer bu tarzı güçlendiren detaylardır.

2- YASTIKLAR

Yaratıcılığa sonsuz bir zemin hazırlayan at figürleri dekorasyonda da kendini gösteriyor. Ecru, kahve ve oranj tonları dinginliğe davet ederken, püsküllü kadife yastıklar ve at nalından yapılmış şamdanlar mekanda muhteşem bir uyum sağlıyor.

Deko-Not: Sofranızda kullanacağınız şamdanlar ve mumlar doğal bir atmosfer yaratacaktır.

3- ABAJURLAR

At figürlerinin ya da nalların tasarım malzemesi olarak kullanıldığı abajurlar, evlerde asil bir hava estiriyor. Yine eskitme bir dresuar üzerine yerleştirilmiş Akdeniz tonlarında keten yastıklar bizi başka diyarlara götürüyor.

Deko-Not: Renk paletinde gri, kahve, ecru ve oranjın yer aldığı bu tarz evlerde seramik tabaklar asaleti simgeliyor.

 4- EKOSE KUMAŞLAR

İlhamını atlardan alan bu mekanlarda; doğal dokulu, ekose kumaşlara toprak tonları eşlik eder. Yastıklarda görülen at nalı, binici çizmesi, eyer ve kırbaç baskıları konseptin özgür karakterini yansıtır.

Deko-Not: Eskitme kahverengi deriden yapılmış koltuklar bu stilin en önemli parçalarından biridir.

5- AT NALLARI

At nalı doğayı içeri davet eder… Evin kapısının üstüne nal asmak, evini ve içindekileri kötü güçlerden korumak eski bir gelenektir. At nalı koruyucu gücü, bolluğu, bereketi, iyi hali ifade eden uğur simgesidir.

Deko-Not: Doğal tonlardaki pufları sehpa gibi konumlayarak harika bir bütünlük yakalayabilirsiniz.

          

Kapı girişlerine asılan at nalı bolluğu, iyiliği ve koruyucu gücü temsil eder. Ay’ın hilal konumuna benzer şekliyle, nalın ‘U’ şeklinde asılmasının özel bir nedeni vardır. Bu sebeple at nalı kapının tam üzerinde ve uçları yukarı bakacak şekilde asılmalıdır ki; iyi şans nalın uçlarından aşağı akıp gitmesin.

Haydi daha fazla beklemeden bir nal bulup kapının üzerine ya da bahçenize asın ve bekleyin. Size uğur getirsin.

Yayın tarihi: 22.08.2017
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.