Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YUYU İLE UYU, MUTLU KALK

Yuyu ile uyu, mutlu kalk
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
11.05.2018 - 11:06 | Son Güncelleme:

Kişiye özel ağırlığıyla, rahatlatıp, sakinleşmeye destek olan yeni nesil battaniye

Yapılan araştırmalara göre stres ve kaygıyı azaltmaya destek olan, ağırlıklı battaniyeler, Hepsiburada.com’dan sonra, ilk defa www.benimyuyum.com ‘da ; YUYU markası ile Türkiye’ye sunuluyor.

Hem çocuklar, hem de yetişkinlerin, sakinleşerek daha derin uyumalarına destek olmak amacıyla üretilen YUYU’nun diğer battaniyelerden farkı, kişiye özel ağırlık ve boyutta olması. Kullanacak kişinin yaklaşık %7-%12 ağırlığında olacak şekilde tasarlanan battaniyeler, %100 el yapımı. Kiloya göre, fiyatları farklılık gösteriyor.

Battaniyenin geneline dengeli olarak yayılan granüller, özel dikim tekniği ile battaniyenin kişiyi sarmalamasını sağlıyor. Derin bası simülasyonu (deep touch simulation) ile huzurlu, kucaklanma hissi veriyor. Battaniyenin kişiye özel boyutu, dengeli ağırlıklardan, kullanıcısının maksimum faydalanmasını sağlıyor.

Yapılan araştırmaların sonuçlarına göre, ağırlıklı battaniyeler kortizol seviyesini düşürerek; serotonin ve melotonin hormonlarının aktive olmasına destek oluyor. Vücut hareketini minimize ederek uykuya geçişi kolaylaştırmasının yanısıra Topraklama(grounding) ile daha derin REM uykusu uyumaya destek oluyor.

Gün içinde, çocuk, büyük hepimiz stresi yaşıyoruz. Hergün yüzyüze olduğumuz stresin, fiziksel ve psikolojik sağlığımıza etkileri ve birçok hastalığa sebep olduğu biliniyor.

Stres altında olan kişide uyarılmışlık hali oldukça yükseldiği için sinir sistemi aktif durumda. Stresliyken uyuma zorlaşıyor ve beraberinde de uyku bozuklukları yaşanıyor.

Ortalama 8 saatten, günümünüzün 1/3’ü uykuda geçtiği düşünüldüğünde uykunun insan ömründe çok ciddi bir yeri var. Ortalama 75 yıllık bir ömürde 25 yıl…

Yaşam enerjimizin besleyicisi uyku; bağışıklık sistemini, muhakemeyi, hafızayı güçlendiriyor. Konsantrasyonu artırmasının yanısıra; cildi güzelleştiriyor, sağlıklı ve mutlu hissetmemize destek oluyor. Özellikle büyüme çağındaki çocukların zihinsel ve bedensel gelişiminde kaliteli uykunun yeri ilk sıralarda.

Çocuklar için tasarlanan YUYU’lar, kaliteli uykunun yanısıra çocukların üstlerini daha az sıklıkta açmalarını sağlıyor.

Şehir yaşamının getirdiği stres ve uyku bozuklukları için günlük kullanıma yönelik özel olarak tasarlanan YUYU, bedeni rahatlatarak; sadece derin uyku için değil, TV karşısında, kitap okurken, dinlenirken kendinize ayırdığınız her anda keyfinize keyif katıyor. 

Yayın tarihi: 11.05.2018
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.