Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

YEKTA KOPAN’LA “OKUMAK/YAZMAK”

Yekta Kopan’la “Okumak/Yazmak”
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
28.01.2011 - 11:48 | Son Güncelleme:

Her hafta okuma ve yazma üstüne eğlenceli ve zihin açıcı çalışmalar yapılacak.

Yekta Kopan’dan okumak, yazmak, dinlemek, yorumlamak, tartışmak, eleştirmek pratiklerini içeren bir atölye çalışması ve bütün bunların ekseninde, katılımcının kendi yaratıcılığının kaynaklarını araması, karşınızda!

“Kurmaca” bir dünyanın unsurları üstünden katılımcıların kendilerine ve yaşama doğru yapacakları bir yolculuk. Atölye çalışması boyunca, katılımcılarla birlikte hem Türk ve Dünya edebiyatının yetkin örneklerinin okuması gerçekleştirilecek hem de katılımcıların yazı çalışmalarına kapılar açılacak.

Her Hafta Beyin Fırtınası

Bu süreçte; kurmaca metinlerde zaman, mekan, karakter, olay örgüsü, anlatım teknikleri incelenecek. Ayrıca, yazmak ve yaratıcılık arasındaki ilişki, kurmaca metinlerin kaynakları konularında pratik çalışmalar yapılacak. Her hafta okuma ve yazma üstüne eğlenceli, düşündürücü ve zihin açıcı çalışmalar yapılacak.

Perşembe günleri 20.00-22.00 arası, 10 Hafta (haftada 2 saat, toplam 20 saat) sürecek atölye çalışmasına katılımcı sayısı, 12 olacak. Eğer, bu çalışmaya katılmak istiyorsanız 0 212 252 4556 'dan Ayşegül Yeşim'e ulaşabilir veya info@zeynofilm.com adresine e-posta gönderebilirsiniz. Elinizi çabuk tutun, bu çalışma kaçmaz! 

Yayın tarihi: 28.01.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.