Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

TÜRKAN SAYLAN BEYAZPERDEDE!

Türkan Saylan Beyazperdede!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
15.05.2011 - 16:00 | Son Güncelleme:

Bu inanılmaz yaşam öyküsü sizi derinden etkileyecek.

Türkan Saylan’ın cüzzamla savaş ve eğitim konusunda imza attığı refomlar beyazperdeye aktarıldı. Bu mücadeleyi izlerken kendisine bir kez daha hayran kalacaksınız.

Türkan’ı izlerken zamanda bir yolculuğa çıkacağız… Ama uzun yıllar öncesine değil… Birkaç yıl öncesine … Ölüme beş kala neler düşünür bir insan? Ne tür korkular, ne tür hesaplaşmalar yaşar?

19 Mayıs’ta vizyona girecek filmin yönetmenliğini Cemal Şan üstleniyor. Türk Sineması’nda ilk kez birçok usta oyuncu bu önemli filmde bir araya geldi: Altan Erkekli, Özge Özder, İsmail Hacıoğlu, Beyza Şekerci, Şebnem Sönmez, Selin Demiratar, Burçin Oraloğlu, Begüm Birgören, Binnur Kaya, Şevket Çoruh, Tanju Tuncel, Yurdaer Okur, Ahmet Saraçoğlu, Şemsi İnkaya, Evren Bingöl, Uğur Demirpehlivan…

Türkan Saylan Özet

Türkan Saylan’ın son günleri… Kendisi ve etrafındaki herkes dillendirmemekle beraber farkındadırlar kaçınılmaz sona yaklaşıldığının.

Türkan Saylan’ı son günlerinde zor da olsa ayakta tutan en büyük motivasyon Çağdaş Yaşamın 20. yıl kutlamasının gerçekleşeceği 2 Mayıs akşamında Lütfi Kırdar Kongre Sarayında olabilmektir. Bütün sevdikleri ve sevenleriyle son kez bir arada olabilmek için, son kez Kardelenleri için bir şeyler yapabilmek için…

O akşam ayakta durabilmek adına, o akşama dek hayatta kalabilmek adına büyük bir mücadele verecektir Türkan. Bir yandan hastalığıyla vereceği büyük savaş, bir yanda oğulları, torunu ve tüm sevdikleriyle geçireceği son günlerinin duygusal yoğunluğu…

Türkan Saylan, zorluklarla geçen ömrünün son sınavında da başarılı olabilecek midir? Üstelik bu kez cüzamla, cehaletle değil, ölümle sınanmaktadır.

Yayın tarihi: 15.05.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

Küçük kızım ve oğlumu götüreceğim filme. Biletlerimizi internetten aldıık; 19 mayısta onların gösterilerinden sonra biraz dinlenip akşam üzeri de filme gideceğiz, onlara bayram hediyesi olarak. Çok şey öğrenecekler Saylan'ın hayatından. Herkesin özellikle yetişme çağındaki çocuklarını götürmesi gerek diye düşünüyorum, ders olacak , örnek olacak çok şey bulacaklardır filmde. Çocuklarımızın unutmasına izin vermeyelim insan sevgisini...!