Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SULTANLAR ŞEHRİ İSTANBUL SERGİSİ

Sultanlar Şehri İstanbul Sergisi
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
28.05.2011 - 11:30 | Son Güncelleme:

Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi'nde!

Çırağan Palace Kempinski Sanat Galerisi’nin yeni sergisi “Sultanlar Şehri İstanbul”, minyatür alanında önemli bir yere sahip olan Taner Alakuş ve öğrencilerinin hazırladığı eserlerle ziyaretçilerini bekliyor.

Yaklaşık 50 yeni eserin izleyicilerle buluşacağı bu sergi için Alakuş, “Niyetimiz, koleksiyonerlere ve sanatseverlere Minyatür sanatının sadece küçük boyutlu bir kitap sanatı olmadığını, Minyatürün bir teknik olduğunu, büyük figürlerde de uygulanabildiğini, belli kalıplara girmeden daha da evrensel bir sanat olduğunu göstermektir,” diyor.

Taner Alakuş ve öğrencilerinin Minyatür sanatına kattıkları yenilikler Çırağan Sarayı gibi ihtişamlı bir mekanda, gerçek bir Osmanlı Sarayı’nda büyük boy eserlerle izleyicisiyle buluşacak. Ceylan Harmancı küratörlüğündeki bu özel sergi Saray’ın giriş katındaki sanat galerisinde 25 Mayıs – 30 Haziran 2011 arasında günün her saati ücretsiz olarak gezilebilir.

Bilgi için: 0212 327 00 12
 

Yayın tarihi: 28.05.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.