Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

SALT BEYOĞLU'NDA MUHTEŞEM KONUŞMA

Salt Beyoğlu'nda Muhteşem Konuşma
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
04.06.2011 - 10:30 | Son Güncelleme:

Kaçırılmayacak bir konuşma!

Salt Beyoğlu Mladen Dolar’ın konuşmasına hazırlanıyor. 8 Haziran günü gerçekleşecek konuşma, gerçeklik ve hayal arasındaki sınırları anlatacak.

SALT Beyoğlu, 8 Haziran günü, Ljubljana Üniversitesi (Slovenya) Felsefe Bölümü profesörü ve Maastricht’deki (Hollanda) Jan van Eyck Akademisi’nde danışman araştırmacı olan Prof. Dr. Mladen Dolar’ı ağırlıyor. Dolar, İngilizce olarak saat 18.30’da gerçekleştirilecek The Burrow of Sound (Ses Çukuru) başlıklı konuşmasında; içerisi ve dışarısı, psişe ve dışsal, gerçeklik ve hayal, akıllılık ve delilik arasındaki sınırları irdeleyecek.

Sesin doğası ile modern felsefe ve sanattaki imaları etrafında Hüseyin Bahri Alptekin ile yaptıkları geçmiş konuşmaların peşine düşen Prof. Dr. Dolar, incelemesini Kafka’nın Türkçe’de yayımlanmamış Der Bau (The Burrow) adlı kısa hikâyesinin okumasına dayandırıyor. Sesin konumu, kaynakları ve özellikleri etrafında sorular uyandıran eser, bir porsuğun çukuruna izinsiz olarak giren, bilinmeyen ve sonunda hayvanın hayatını kâbusa dönüştüren sesin hikâyesini anlatıyor.

Salt Beyoğlu 

Yayın tarihi: 04.06.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.