Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÖZEL EĞİTİMDE CAMPHİLL MODELİ

Özel Eğitimde Camphill Modeli
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

Özel eğitim gereksinimi duyan herkese...

Algı Özel Eğitim ve Rehabilitasyon Merkezi’nden özel eğitim kurumu yöneticileri, özel eğitim uzmanları, yerel yöneticiler, sivil toplum kurum temsilcileri, veliler ve özel eğitim gereksinimi duyan çocuklar için Camphill Modeli uygulamalar başlıyor.

Bu uygulamaların hayata aktarılışına ilişkin detaylı örnekler, İngiltere'de devletin özel eğitime yaklaşımı, yasa ve yönetmeliklerin özel eğitime yansıması, özel eğitim gerektiren bireylerin yasal hakları, Türkiye de ve dünya da özel eğitimin geleceği konularında bilgi vermeyi amaçlayan program, 18 Şubat Cuma günü 14:00-16:00 saatleri arasında gerçekleşecek.

Camphill Nedir?

Camphill, dünyada 25'den fazla ülkede Özel Eğitim Gereksinimi duyan çocuk ve yetişkinler için eğitim, bakım ve terapi hizmetleri sağlayan kuruluşun genel adı. Camphill'de temel amaç, özel gereksinimlerine bakılmaksızın her bireye temel hak ve hürriyetlerini toplumsal yaşamın bir parçası olarak verebilmektir. Yaşam köyleri şeklinde ekolojik bir modelle yapılanan Camphill merkezlerinde her birey kendini gerçekleştirebilme şansı yakalayabilmekte ve yaşam boyu bu gelişimi sürdürebilmek için de gerekli altyapı hazır bulunmaktadır.

Özel Eğitim Uzmanı-Sosyal Pedagog Cavit Zırtlan’ın yönetimindeki programa telefonla kayıtlar için katılım ücretini yatırmanın son tarihi 11 Şubat Cuma günüdür. Kontenjan 30 kişiyle sınırlıdır.

Adres: Mecidiyekoy mah. Kervangecmez sk. No:10 / 1 Mecidiyekoy / İST.
Tel: 0 212 211 10 91-92
Fax: 0 212 212 57 55
 

Yayın tarihi: 13.02.2011
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

ne güzell bilgiler veriyosunuz tesk ederızzz

19.03.2011 12:28:49 leyla altun
  
Mavi yumurta diğer yumurtalardan daha mı faydalı?yeniAilenizin DiyetisyeniM. Turgay Köse

Mavi yumurta diğer yumurtalardan daha mı faydalı?

Mavi yumurta nedir? Mavi yumurtanın diğer yumurtalardan farkı nedir? Mavi yumurtanın faydaları nelerdir?Devamı >
Sivilceli cilde nasıl makyaj yapılır?yeniGüzellik SırlarıYasemin Fatih Amato

Sivilceli cilde nasıl makyaj yapılır?

Sivilceleri sıkmak ve kaşımak cilde kalıcı hasar verir. Sivilce oluşumunu önlemek için tüketilen besinleri de gözden geçirmek gerekir. Çikolata, dondurma, şekerleme gibi yiyicekler sivilce oluşumunu hızlandırır.Devamı >
Doğum kilolarını böyle verin!Sağlam Kafa Sağlam VücutAyfer Sağlam

Doğum kilolarını böyle verin!

Doğum sonrası kilolarından kurtulmak isteyen anneler, çocuğu ile spor yapmak isteyen anneler ‘Puset egzersizleri’ tam sizin için.Devamı >
Kendine yeten çocuklar yetiştirmekPusulaSerap Duygulu

Kendine yeten çocuklar yetiştirmek

Dünyaya bin bir hevesle ve umutla getirdiğiniz çocuğunuzun iyi bir insan olması, vicdan sahibi olması, kendi ayakları üzerinde durması sizin elinizde.Devamı >