Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÖMÜR KURT’TAN MENTOLLÜ LÂRVA

Ömür Kurt’tan Mentollü Lârva
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
03.04.2015 - 16:10 | Son Güncelleme:

Daha önce araştırma-inceleme kitapları ile dikkat çeken yazar, bu kez bir şiir ve karakalem resim çalışmasını okuru ile buluşturuyor.

Mentollü Lârva uzun bir çalışmanın ürünü… Sadeleştirilmiş, kısa ama derin bir metin, uzun anlamlarla buluşmuş. Şiirlerin yanında kendine yer açan kara kalem çalışmaları da kitaba ayrı bir coşku katmış. Türk şiirinin, tarih ve kültürle buluşmuş bu hali, Yitik Ülke Yayınları aracılığı ile raflarda… Mentollü Lârva, tekrar tekrar okumak isteyeceğiniz bir başucu kitabı…

Ömür Kurt kimdir?

Ömür Kurt, 23 Nisan 1982 yılında Samsun’da doğdu. İlk ve ortaöğrenimini Yalova’nın Çınarcık ilçesinde tamamladı ve Gazi Üniversitesi İletişim Fakültesi Radyo-Televizyon ve Sinema Bölümü’nden mezun oldu. Yüksek lisansını Bahçeşehir Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü, Küresel Siyaset ve Uluslararası İlişkiler Bölümü’nde yaptı. Bazı kısa film, belgesel ve sinema filmi çalışmalarında yer aldı, çeşitli dergilerde çalıştı. 2010 yılında Hürriyet Gazetesi’nin çocuk bölümüne girdi ve çocuk ve gençlere yönelik yayınlarda görev aldı. Çeşitli dergi ve gazetelerde yazıları yayımlanan yazarın “Dehlizler İçinde” isimli şiir, “Küçük Adamlara Büyük Oyunlar” adlı araştırma ve “Banu Avar’la Konuşma: Kültürel Soykırım” adlı bir araştırma-söyleşi kitabı bulunmaktadır. Yazarın ayrıca “Facebook’ta Mektubu Yâd Edenler ‘Beğen’sin!” adlı öyküsü “90’lar Kitabı: Çocuk mu Genç mi?”, “Kahve İçme, Kararırsın!” adlı öyküsü ise “Tuhaf Alışkanlıklar” adlı kitapta yayımlanmıştır.

ömer

Fotoğraflar: Nilgün BAŞTUĞ

Yayın tarihi: 03.04.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.