Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

“NİHAYET BİTTİ” SEYİRCİYLE BULUŞUYOR

“Nihayet Bitti” seyirciyle buluşuyor
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
07.01.2016 - 11:22 | Son Güncelleme:

Duru Tiyatro’nun ortam kokulandırması yaparak bir ilki gerçekleştirdiği, Emre Kınay’ın solo gösterisi ile sahnelenecek tek kişilik tiyatro oyunu “Nihayet Bitti” seyircilerle buluşuyor.

Peter Turrini’nin yazdığı, Ayşegül Hardern’in çevirisini yaptığı, Duru Tiyatro’nun yeni oyunu “Nihayet Bitti” 12 Ocak Salı akşamı saat 20.30’da gerçekleşecek basına özel gala ile sezona merhaba diyor.

Başak Akan ve Emre Kınay’ın birlikte yönettiği tek kişilik oyunda ilk defa bir tiyatro sahnesinde kokulandırma yapılarak izleyicinin oyunun daha fazla içine girmesi sağlanıyor.

OYUNDA KOKUNUN GÜCÜ ÖN PLANDA

Duru tiyatro

Parkim Kimya parfümörlerinin “Nihayet Bitti” ye özel hazırladığı kokularla, seyirci oyundaki ortamı sadece hissetmekle kalmayıp aynı zamanda kokusunu da duyuyor ve böylece beşinci duyunun da oyuna dahil edilmesi sağlanıyor. Duru Tiyatro, bir tiyatro oyununda ortam kokulandırması yaparak bir ilki gerçekleştiriyor.

OYUN “BİNE KADAR SAYACAĞIM VE BEYNİMİ UÇURACAĞIM” DİYE BAŞLIYOR

Duru tiyatro

1….2…3…. bine kadar hep birlikte sayıyoruz, bazen gülerek ve gülerken ağlayarak… Hayatta her istediğini elde etmiş ancak hayatın gerçekleriyle yeterince yüzleşememiş bir araştırmacı gazetecinin intiharına dakikalar kala son yaşadıklarına tanık oluyoruz. Emre Kınay’ın 70 dakika süren tek perdelik solo performansında, gazetecinin, pek çok kişinin kendi hayatında da benzerlerine rastlayacağı ilginç ve sürekli devinen yaşamının son dakikalarına şahit oluyor ve hep birlikte hayatın gerçeğini arıyoruz. Çünkü yeterince cesur değilseniz GERÇEK sizi intihar etme çılgınlığına sürükleyebilir.

Nihayet Bitti, 12 Ocak Salı Akşamı saat 20.30’da Duru Tiyatro’da gerçekleşecek gala ile seyircisiyle buluşuyor.

Detaylı bilgi için (0216) 338 5636 numaralı telefonu arayabilirsiniz.

Yayın tarihi: 07.01.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.