Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

LALE DEVRİ’NDE ERKEN BAHAR

Lale Devri’nde Erken Bahar
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
24.03.2011 - 10:20 | Son Güncelleme:

Mevsiminden önce fincanlarda açan laleler...

Elit bir zevki yansıtan ve incelikli işçiliğiyle herkese geçmişe doğru bir yolculuk vaadeden Lale Devri, İstinye Park’taki merkezinden Osmanlı’nın efsane renklerini ve desenlerini tüm Osmanlı sanatı hayranlarına ve modern çağ içinde tarihten dokunuşlar arayanlara iletiyor.Bahar aylarında, Lale Devri’nin Türk kahvesi takımlarında laleler açıyor...

Laleler artık toprağın ateşle sınanmış halinden elde edilen porselen Türk kahvesi takımları ve üzerinde insanın el emeği göz nuru, motiflere dönüştü. Lale Devri’nde sunulan her parça gibi yine “sınırlı sayıda” ve el emeği göz nuruyla üretilen bu Türk kahvesi fincanları, kahve severleri mest etmeye, kahveden hiç hazzetmeyenleri bile güzelliğiyle büyülemeye aday. Hele ki Osmanlı’nın ince ve asil zevklerinden hoşlananlar için bu fincanlarda kahve içmek büyük bir keyif.

Şimdi Lale Devri’ne bir uğrayın. El işçiliğinin üstün eserlerinden olan, içinde, üzerinden baharın ve lale bahçelerinin coşkusunu yansıtan bu Türk kahvesi takımlarından alın. Orta şekerli kahvenizi, yanında çifte kavrulmuş fıstıklı bir parça lokum ve yanında da kristal bir bardağa konmuş soğuk suyla taçlandırın. Gerçek Türk kahvesi keyfini Lale Devri’nin lale motifli kahve fincanlarıyla doyasıya yaşayın.

Yayın tarihi: 24.03.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (4)

kahve keyfine öyle bir güzellik katarsın ki...

25.03.2011 11:57:45 Semra Yağmur

kardeşimin çeyizine almayı düsünüyorum

25.03.2011 10:17:51 leyla altun
4 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER