Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

KİM KORKAR ERGENLİKTEN!

Kim Korkar Ergenlikten!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.05.2011 - 10:16 | Son Güncelleme:

Anne ve babalara yol gösterici bir rehber.

Ailelerin korkulu rüyası haline gelen ergenlik dönemi ve bu dönemde yaşanan sorunları biraz daha hafifletmek ve yardımcı olmak için yazılmış bu kitap her anne babanın rehberi haline geliyor. Ayşe Rodopman Arman, Abdullah Bereket ve Erhan Ateş’in fikir birliği yaparak yazdığı bu kitap Doğan Kitap aracılığıyla raflardaki yerini alıyor.

Kitabın İçeriği Şöyle

*Ergen beden ve ruh sağlığı Hormonal değişiklikler

*Cilt sorunları Obezite

*Erken ve gecikmiş ergenlik Tiroit sorunları

*Ergen ve bilgisayar Depresyon

*Sınav kaygısı Acil durumlar

*Ergen ve spor Aşılar

*Ergenlik döneminde beslenme

Ergen psikolojisi: "Beni Kimse Anlamıyor"

Çocukluktan yetişkinliğe geçiş aşaması olan ergenlik dönemi hem gençler hem de ebeveynler için sancılı bir süreç. Bu dönemde ebeveynler sık sık “artık” çocuklarına ulaşamadıkları duygusuna kapılır. Ergenler ise “Beni kimse anlamıyor” duygusuna. Kim Korkar Ergenlikten, bu sancılı süreçte hem sorunlarıyla başa çıkmakta zorlanan gençlere hem de çocuklarıyla empati kurarak onlara yardımcı olmak isteyen anne babalara yol gösterici bir rehber niteliğinde.

Ergenlik döneminin inişli çıkışlı temposuna ışık tutan Kim Korkar Ergenlikten, aşılardan cilt problemlerine, acil sorunlardan beslenmeye, bir ergenin yaşayabileceği hem ruhsal hem fiziksel sorunlara da çareler öneriyor. Ve bu özelliğiyle de alanında bir ilke imza atıyor.

Ergenlerin bedensel ve ruhsal tüm sorunlarına ışık tutan bu kitap gençler ve ebeveynler için bulunmaz bir destek. 

Yayın tarihi: 16.05.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.