Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KAYIP EŞYA BÜROSUNU ZİYARET ETTİNİZ Mİ?

Kayıp Eşya Bürosunu Ziyaret Ettiniz mi?
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
16.10.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Kayıp Eşya Bürosu isimli sergi hem ilginç hem de sarsıcı bir etkiye sahip.

Devrim Kadirbeyoğlu teknolojinin farklı görsel tasarım araçları ile kendi hayal gücünde yarattığı algılamayı bir yandan eleştirel diğer yandan da çok kişisel bir enstalasyon ile Alanistanbul’da sergiliyor!

Çevrelerindeki seslere ve ışığa duyarlı robotlar, New York’ta sokaklara atılmış eldivenler ile sıcaklık kazanıyor. Kadirbeyoğlu böylece güncel sanat ile derinden derine ortaya çıkan bir modernizm eleştirisini, kapitalin ve sanatın başkentinden İstanbul’a taşıyor.

Kayıp Eşya Bürosu

New York şehrinin sokaklarında kaybedilmiş eldivenlerin toparlandığı, tekrar kurgulanıp yeniden kullanıldığı kayıp eşya bürosuna hoş geldiniz. Burada kaybolan eldivenlerin reenkarnasyonlarına kişilik kazandıran, tamamen geri dönüşümlü malzemelerin kullanıldığı Robotlar ile karşılaşacaksınız. Hareketlerini sensor, motor ve insan gücü ile alan Robotlar üşümemek için ellerini birbirine sürtmektedirler. Eldivenlerin birbirlerine dikildiği ceket ise giyenleri sıcak tutacaktır. Meraklılarını 29 Eylül-22 Ekim 2010 tarihleri arasında ziyarete bekleyen sergi hakkında detaylı bilgiye resmi web sitesinden ulaşabilirsiniz.

www.alanistanbul.com

Yayın tarihi: 16.10.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.