Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

KATMANLAR ARASI SERGİSİ

Katmanlar Arası Sergisi
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
20.03.2011 - 14:00 | Son Güncelleme:

Ferda Kara'dan etkileyici bir sergi.

Ferda Kara’nın Katmanlar Arası adlı resim sergisi, Antik Cisterna Sergi Salonu’nda sanatseverler ile buluşuyor. 26 Mart ile 9 Nisan 2011 tarihleri arasında görülebilecek olan sergi, yağlıboya tuval resminde yeni bir soluk arayanlar için büyük bir fırsat.

Hayal Dünyası Büyüleyecek

Günlük yaşantıdan, aldığı hikayeleri düş dünyası ile harmanlayarak sunan Ferda Kara’nın resimleri izleyiciyi beklemediği bir yerden içine alıyor. Resimlerde, formun belirginsizleştiği anda renk, rengin arka planda kaldığı zamanda ise anlatı ön plana çıkıyor ve her bir resimde bu üç öğenin yarışı, izleyicinin kendini farklı bir dünyada bulmasına neden oluyor.

Bu farklı dünya, kimi zaman bir lunapark, kimi zaman bir evin arka bahçesi, bazen de uzaklardan izleyiciye bakan bir kadın olabildiği gibi, her seferinde, izleyiciyi var olan resmin daha da ötesine götürerek, gördüğünü sorgulamasına neden oluyor.

Van Gogh’a ve Dali Esintileri

Ferda Kara, rengi olduğu gibi, tüpten çıktığı haliyle kullanarak, Van Gogh’a bir selam ederken, renk katmanları arasında yer alan öyküleriyle Dali’nin gerçeküstü resimlerini hatırlatıyor. Bunun yanı sıra sanatçı, kendine has hayal gücü, tekniği ve yaklaşımı ile, resimlerini ustaların izinde ama bir bakış ötede olduğunu anlatırcasına yapıyor.

Sergi Mekanı

Antik Cisterna Sergi Salonu (Antik Hotel- Antik Cisterna, Ordu Caddesi Sekbanbaşı sokak No:10 Beyazıt – İstanbul

Sergi Ziyareti Gün ve Saatleri

26 Mart ile 9 Nisan tarihleri arasında, her gün sabah 10:00 ile akşam 20:00 arasında gezilebilir. 

Yayın tarihi: 20.03.2011
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (8)

resim yapmaya bayılıyorum ama fazla yeteneğim yok:( her akşam aliyle resimler yapıyoruz çok isterim oğlumun resime ilgi duymasını. daha 18 aylık ama hep boyama kalemleri alıyorum (tabi kendi gözetimimde) yazıp çiziyoruz oda çok keyif alıyor:)

22.03.2011 13:45:16 ŞEYDA BULUT

keşke tekirdağda olsada gitsem:(

21.03.2011 19:00:22 fani(fatma ormanlı)
8 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER