Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

“KAPALI KUTU” GALERİ NEV’DE!

“Kapalı Kutu” Galeri Nev’de!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
24.04.2011 - 10:00 | Son Güncelleme:

Nermin Er’in kişisel sergisi...

29 Nisan’da Nermin Er’in sergisi tüm sanatseverlere kapısını açıyor. 28 Mayıs tarihe kadar sürecek olan bu sergide sanatçının, düz beyaz kağıtları keserek ve kolajlayarak oluşturduğu kompozisyonlar, fonu doğa manzaraları ve kahramanları hayvanlar olan hayali sahnelerden oluşuyor.

1995 yılında Mimar Sinan Üniversitesi Heykel Bölümü’nden mezun olan Nermin Er, hayalini kurduğu dünyaları kağıtla yaratarak, hayal gücümüzü mizahla harmanlayarak yeni dünyaları keşfediyor, gündelik hayattan alınma ya da düş dünyasından kopma “an” lar yaratıyor.

Çocukluğumuzun masal kitaplarından hatırladıklarımıza benzer bu sahnelerde, doğa, bir tür anlatım sembolüne dönüşüyor. Kent yaşamının izlerinden uzak, neredeyse düşsel bir kaçış imkanı sunan bu işler, aslen, sanatçının sinema ve animasyondan ödünç aldığı bir estetik boyut barındırıyor. İşler, sinema, televizyon ve dijital medya çağının görsel dilini oluşturan ''hareketli imge'' düzenini devralıyor. Bir animasyon filminin sekansından koparılmış birer kare izlenimi veren görüntülerde, anlatımın izleyicinin zihninde oluşması bekleniyor.

Yayın tarihi: 24.04.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.