Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

KALBİN İÇİN YÜREĞİNİ FERAH TUT

Kalbin İçin Yüreğini Ferah Tut
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
03.02.2011 - 09:30 | Son Güncelleme:

4 bölümden oluşan kitapta ilginç bilgiler var.

Doç. Dr. Ayşe Emre’nin kaleme aldığı Kalp Yüreğini Ferah Tut adlı kitap, Alfa Yayınları tarafından yayımlandı.

Ruh, Beden, Kalp ve İyileşme başlıklı dört bölümden oluşan kitabın ilk bölümünde gündelik hayatın içerisinde sürekli karşılaştırma yapan ve yargılayan zihnimizin yorgun düştüğünü ve bunu takiben ruhumuzun da huzursuzluk yaşamaya başladığına dikkat çekiliyor. Ancak her zaman bir çıkış yolu vardır diyen Ayşe Emre bu bölümde bunun yollarını anlatıyor.

İkinci bölüm beden de; düzenli egzersizin öneminin altı çiziliyor. Kitapta egzersizin türü, süresi, ne sıklıkla ve hangi düzeyde olması gerektiği konusunda bilgi verilirken kalbe iyi gelecek diyetin hangisi olduğunu, çikolata, tuz ve bitkisel ürünlerin vücuda etkilerine yer veriliyor.

Üçüncü bölüm kalp’de; kalp krizinde ne yapmalı sorusunu yanıtlayan Doç. Dr. Ayşe Emre, otuzlu, kırklı ve ellili yaşlarda kalp sağlığı için yapılması gerekli olan adımları anlatıyor.

Kitabın son bölümünü oluşturan İyileştirme de ise; kalbi temelde hasta eden bir diğer gerçekliğin kalbi bir zırh içine koyup kapatarak acıların önüne geçilebileceği düşüncesi olduğunu söylüyor Ayşe Emre. Aslında dışarıdan geleni içeri sokmayarak, içeride olanın da dışarı çıkmasına izin vermeyerek kalbin üzerinde stres yarattığımızı anlatan Emre, öfke kontrolünü nasıl yapılabileceği konusunda tüyolar veriyor.

Yayın tarihi: 03.02.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

iç açıcı bir kitap olsa gerek :)

27.03.2011 15:39:44 gülşah kaplan

ne kadar güzel..değişik bir konu..aydınlatılmaya hala ihtiyacımız var..

25.03.2011 12:15:39 Semra Yağmur