Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

IŞIL ÖZGENTÜRK’TEN SİNEMA EĞİTİMİ

Işıl Özgentürk’ten Sinema Eğitimi
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
28.11.2010 - 09:01 | Son Güncelleme:

Sinemaya dair her şeyi öğrenip kendi filminizi yapacağınız "Film Atölyesi" başlıyor!

Senarist ve yönetmen Işıl Özgentürk’ün eğitmenliğindeki Film Atölyesi, Yazıhane – Atölye’de 28 Kasım Pazar günü “Kayıt!” diyecek!

"Hem Yazarım Hem de Yönetirim" Diyenler...

Kimsenin aklı boş durmaz; düşünür, düşünürüz gün içinde ve gece. Bir adam görsek el ele bir kadınla hemen yazarız bir hikaye... ya da bir çocuk görsek yüzü gözü kir içinde ayakları çıplak, söveriz zihnimizde oluşturduğumuz hayali ana babaya... Kısacası hepimizin çekilmeyi bekleyen bir filmi vardır, hayatta. İşte tam da bu noktada Işıl Özgentürk ile “Film Atölyesi” yetişiyor imdada.

Önce teorik bilgiler veriliyor, işin mutfağın ait. Anlatılıyor “Film, senaryo nedir? Filmin türleri ve konuları hangileri?” diye. Sıra pratik eğitimde; “Kamera nedir? Story bord nasıl yaratılır? Casting nasıl yapılır? Seslendirme nasıl olmalıdır?” Bu kadar bilgiden sonra sadece filmi çekmek kalıyor, sizlere.

Sadece yazılan bilgiyi vermek değil “Film Atölyesi”nin amacı; bir ustanın ağzından dinlemek edinilen tecrübeleri; yapılması ve yapılmaması gerekenleri.

www.yazihane-atolye.com 

0212 251 51 58 

Yayın tarihi: 28.11.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.