Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

“İNSANLIK YOLCUSU” TASARIMCILAR KADIKÖY’DE…

“İnsanlık Yolcusu” Tasarımcılar Kadıköy’de…
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.10.2016 - 15:08 | Son Güncelleme:

Dünyanın önde gelen kültür merkezlerinden İstanbul, KALKEDON ile unutulan eski bir merkeze “Kadıköy’’e dikkat çekiyor. Tasarım çıtasını gün geçtikçe yükselten Kadıköy ve 2010 yılında tasarımcılara platform kapılarını açan “Tasarım Parkı”, son dönemde dünya ile bütünleşen ve önem arz eden tasarımcıların yaratıcı fikirlerine 3. İstanbul Tasarım Bienali'nin Yaratıcı Mahalleler programı kapsamında ev sahipliği yapıyor.

Duayen tasarımcı / sanatçı ve “The Taste of İstanbul” isminin fikir sahibi Yılmaz Zenger‘in yaratıcı rengarenk heykelleri yemyeşil yoğurtçu parkında konumlanıyor. Dünyayı renklendirmek isteyen tasarımcı Gamze Yalçın ile Gri Duvarlar, paletindeki renklerle tuvale dönüşüyor. Doğadan ilham alarak ahşaptan tasarlanan ürünlerle etkinlikler tasarlanıyor. Amaç, ziyaretçileri geniş yelpazedeki eserlerin altındaki imzalar ile tanıştırmak ve tasarımcıların tekniklerini öğretmek. Ayrıca farklı disiplin ve jenerasyonların ortak noktası Kadıköy'ün tadını, tasarım yoluyla anlatmak. Yolu Kadıköy’den geçen tasarımcılar ile tasarıma ilgi duyanlar, birbirinden ilginç tasarımlarıyla Yaratıcı Mahalleler’e renk katıyor.

22 Ekim-20 Kasım 2016 tarihleri arasında, Yoğurtçu Parkı bölgesinde açılan "The Taste of İstanbul" temalı sergiler, workshoplar ve söyleşiler ile Kadıköy renkleniyor.

KADIKÖY BU KEZ DE TASARIMLA ANILACAK

"The Taste of İstanbul" temalı sergi ile Tasarım Parkı Kurucusu Nursema Öztürk, “Kadıköy’den yolu geçen tasarımcıları bir araya getirmeyi başardık. Tüm Türkiye ve dünyanın yakından takip ettiği 3. İstanbul Tasarım Bienali kapsamındaki Yaratıcı Mahalleler programında tasarım fikirleri ile yer alan tasarımcılarımıza mekan sahipliği yaparak, hem Tasarım severlere Anadolu yakasında tasarım etkinleri sunarak, tasarımın her yönünü yaratıcılıkla öğretmek hem de insanlık tarihi boyunca farkına varmadan tasarlamanın heyecanını uygulayarak, deneyimleyerek bulunduğumuz çevreye katkı sağlayacak bir etkinlik tasarladık’’ dedi.

2012 yılındaki Milano Tasarım haftasında Tasarım Parkı’nın organize ettiği projenin isim babası duayen tasarımcı Yılmaz Zenger, bu sefer Kadıköy’e bu ismi getirerek "The Taste of İstanbul”un hikayesinin esin kaynağının İstanbul’un dört kültürel katmanı ile Avrupa’nın doğusu; tarım kültürü, pagan kültürü, Hıristiyanlık ve İslam kültürü ile geçmişten ilham alarak geleceği tasarlamak olduğunu belirtti. Ayrıca tasarımcının heykelleri yemyeşil Yoğurtçu Parkı’nı açık hava müzesine dönüştürecek ve eserleri Bienal süresince burada sergilenecek.

Etkinlik adresi

1-Tasarım Parkı Etkinlik Merkezi/ Yoğurtçu Parkı Cad, İhlas Sokak, No:19/A Kadıköy

2- Yoğurtçu Parkı ( Park içindeki Baraka duvarları )

3- Yoğurtçu Parkı Cad. No; 24 (MNpark 24 ) Etkinlik Dükkanı adresinde gerçekleşecek.

Yayın tarihi: 25.10.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.