Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

İLK 1000 GÜNÜN ÖNEMİ İÇİN “BEBEK KONFERANSI”

İlk 1000 günün önemi için “Bebek Konferansı”
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
23.03.2016 - 15:42 | Son Güncelleme:

İnsan yaşamının ilk 1000 gününün önemine dikkat çekmek amacıyla Hayaller Fabrikası tarafından hayata geçirilen Bebek Konferansı, 6 Nisan tarihinde Point Otel İstanbul'da düzenlenecek.

İnsan yaşamındaki ilk 1000 günün önemine dikkat çekmek amacıyla Hayaller Fabrikası tarafından her yıl Nisan ayında düzenlenmesi planlanan Bebek Konferansı'nın ilki 6 Nisan 2016 tarihinde Point Otel İstanbul'da gerçekleştirilecek. Her yıl daha fazla sayıda anne ve bebeğe ulaşmayı hedefleyen Bebek Konferansı'nın paylaşım içinde olmak istediği kesimleri ise ebeveynler, meslekleri gereği anne ve bebeklerle ilgilenen profesyoneller, sivil toplum kuruluşlarının yöneticileri, etkileşimi yüksek sosyal medya kullanıcıları ve medya mensupları oluşturuyor.

KONFERANSTA ELE ALINACAK KONULAR

Bebek Konferansı'nın Danışma Kurulu'nda Buket Pilavcı ve Yalım Üner yer alıyor. Konferansın Bilimsel Kurul Başkanlığı görevini Çocuk Hastalıkları ve Neonatoloji Uzmanı Prof. Dr. İlknur Kılıç yürütüyor. Konferansta Buket Pilavcı'nın açılış konuşmasının ardından konuşmacılar arasında bulunan Yalım Üner, Mustafa Karık, Derya İşçioğlu, Prof. Dr. İlknur Kılıç, Kadın Hastalıkları ve Doğum Uzmanı Prof. Dr. Fuat Demirci, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Merve Başkan, Çocuk Hastalıkları Uzmanı Dr. Günay Ermengen, Pedagog Yaprak Veziroğlu ve Dr. Ender Saraç konu ile ilgili görüşlerini katılımcılarla paylaşacak. Düzenlenecek iki panelin ilkinde "İlk 1000 Günde Anne ve Baba Olmak", ikinci panelde "İş Dünyasında İlk 1000 Gün" konuları ele alınacak. 6 Nisan tarihinde düzenlenecek konferansa yoğun katılım bekleniyor.

Bebek Konferansı'nın "Geleceğin Ayak İzleri Ödülleri" kapsamında bu alanda başarılı çalışmalar gerçekleştiren kişi ve kurumlar ödüllendiriliyor. Konferans kapsamında Türkiye genelinde annelerle gerçekleştirilen ilk 1000 günün önemine yönelik anket çalışmasının sonuçları da katılımcılarla paylaşılacak. Konferansta ele alınacak konuları kapsayan ve Prof Dr. İlknur Kılıç tarafından hazırlanan "Bebeğiniz ve Siz" konulu kitap da katılımcılara sunulacak.

İLK 1000 GÜN KAVRAMI TOPLUMSAL OLARAK BENİMSENMELİ

Bebek Konferansı'nın Hayaller Fabrikası'nın sosyal sorumluluk projesi olduğunu dile getiren Ajans Başkanı Şebnem Öğredik Çavuşoğlu, insan hayatının İlk 1000 gününde fayda yaratmayı misyon edinen her markayı, kurumu ve kuruluşu Bebek Konferansı ile buluşturmayı hedeflediklerini ifade ediyor. Çavuşoğlu, Bebek Konferansı ile ilk 1000 günün önemini daha çok kişiye duyurmayı, bu yönde daha fazla yaşama dokunmak için yola çıktıklarını ve ilk 1000 gün kavramının toplumsal olarak benimsenmesini amaçladıklarını belirtiyor.

Yayın tarihi: 23.03.2016
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.