Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

HAYATTA KALMA MÜCADELESİNİ ANLATAN SÜRÜKLEYİCİ OYUN

Hayatta kalma mücadelesini anlatan sürükleyici oyun
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
08.06.2014 - 15:00 | Son Güncelleme:

‘Kahvaltı da Bitti’ isimli oyun 21 Haziran’da Şermola Performans’ta!

Peter Turrini'nin 'Nihayet Bitti' ve Eugene O'Neill'ın 'Kahvaltıdan Önce' oyunlarından yola çıkılarak oluşturulan 'Kahvaltı da Bitti', 21 Haziran saat 20:30'da Şermola Performans'ta sahnelenecek.

Oyun, kişinin hayatta kalma mücadelesini iki 'Oyun Kişisi'yle, konvansiyonel anlatım biçimlerini performatif olanla iç içe geçirerek anlatıyor. Parçalanmış yaşamlarındaki 'Oyun Kişileri', aynadaki suretin, insanın kendi gerçekliğiyle ne kadar örtüştüğünü; beden kullanımındaki parçalılıkla da gösteriyor. Aynasındaki parçalılıkla karşılaşan oyuncu, kendi bütünselliğine ulaşamıyor. Oyun kişilerinin ani, kesintili ve şaşılası beden kullanımlarına müzik ve dans da ekleniyor, parçalılık büyüyor.

Umudun yittiği zamanlarda, insanın kendi bütünlüğünü sağlaması nasıl mümkün olur? Kendi imgesini, dış dünya gerçekliğinde gören insan, olmak istediğiyle olduğu, bulunmak istediğiyle bulunduğu yer aynı olmadığında; ayna kimin gereceğini gösterir? Sahiden, oyun bittiğinde, aynaya bakılabilir mi? Ölüm, insanın hep vazgeçemediği bir seçenek mi?

Yöneten ve Uyarlayan: Zeki Tüzün
Yönetmen Yardımcısı: Adem Mülâzim
Oyuncular: Begüm Akova, Cihan Uysal 

Yayın tarihi: 08.06.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.