Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

FATİH KARADENİZ PİDECİSİ’NDEN KAPALI KIYMALI PİDE

Fatih Karadeniz Pidecisi’nden kapalı kıymalı pide
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
12.11.2014 - 14:50 | Son Güncelleme:

Tarihi pideci, kış aylarında da müdavimlerini unutmuyor.

Fatih Karadeniz Pidecisi, yarım asırlık tecrübesi ve geleneksel tarife sadık kalarak hazırladığı Kapalı Kıymalı Pide’siyle misafirlerine unutamayacakları bir lezzet yolculuğu vaat ediyor. Pidecilik geleneğini nesilden nesile aktararak, ilk günkü lezzetini korumaya devam eden tarihi pideci, kış aylarında da müdavimlerini unutmuyor.

Özel mayalama tekniği ve yüzde yüz doğal kıyma ile hazırlanan protein deposu Kapalı Kıymalı Pide’ler, tarihi taş fırında ve mavi ateşi görmeden pişiyor. Fatih Karadeniz Pidecisi’nin işletmecisi Mustafa Yazıcı, "Nar gibi kızaran pidelerin üzeri bıçakla kesilerek yöresel tereyağı ile servis edilir. Sebze tutkunlarının bile aklını çelen çıtır çıtır Kapalı Kıymalı Pide’ler, günlük yumurta ile buluştuğunda ise damaklarda benzersiz bir tat bırakır” dedi.

İyi pidenin sırrı olarak kabul edilen yöresel malzemeler ve tarihi taş fırın, İstanbul’un gizli ama herkesin bildiği lezzet durağı Fatih Karadeniz Pidecisi’nde yaşatılmaya devam ediyor.

Yayın tarihi: 12.11.2014
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.