Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

EYLÜLDÜ AŞKIM!

Eylüldü Aşkım!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
26.01.2011 - 16:20 | Son Güncelleme:

Sıcak bir dostluk öyküsü...

Gazetecilik ve yayıncılık yapan Esra Uçar’ın ‘’Eylüldü Aşkım’’ isimli ilk romanı Arion Yayınları tarafından raflardaki yerini alıyor!

441 sayfalık roman; Cihangir’de aynı apartmanda yaşayan bir grup kadının sıcacık dostluklarını yansıtıyor. Yazar, “bir avuç yıldız” dediği kahramanların; Hicran, Zeyno, Damla, Necla, Mimi ve Şerbet’in kendi yollarını bulma çabasını anlatıyor.

Esra Uçar’ın, maceralı bir dostluk öyküsü olarak tanımladığı kitabı, sürükleyici hikâyesiyle okuyucuyu eğlendirirken aynı zamanda hüzün dolu.İçin de aşkın da olduğu kitap aslında hayatın ta kendisi…

“Karanlık gökyüzünde çevrelerini aydınlatsalar da kendi yollarını bulmak için birbirlerinin ışığına ihtiyaç duyan bir avuç yıldız; Hicran, Zeyno, Damla, Necla, Mimi, Şerbet…Günyüzü görmez pavyonlardan moda dünyasının renkli ışıklarına, aşkın tatlı esintisinden ayrılığın kör kuyularına, küçük burjuva hayatların kuralsız gecelerinden aşiretlerin kanlı kurallarına, ölümü beklerken yaşamla tanışmaya uzanan bir yolda paylaştıkları büyük sırla birlikte yürüyecekler… Bir kelebeğinki kadar kısa olsa da hayat, Tanrı’nın sunduklarını hep kabul edecekler.”

Yayın tarihi: 26.01.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (2)

cok güzl bir kitap herkese tavsiye ederim

27.03.2011 15:50:02 gülşah kaplan

hiç okumadım esra uçar kitabını..ama konusu güzel alabilirim..

25.03.2011 12:13:10 Semra Yağmur