Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ENKA’DAN MUHTEŞEM KONSERLER

ENKA’dan Muhteşem Konserler
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
26.02.2011 - 16:00 | Son Güncelleme:

ENKA 23. Yıl Bahar Programı yine dopdolu!

ENKA, 23. Yıl Bahar Programı kapsamında romantik dönemi günümüze yansıtan konserlere ev sahipliği yapıyor. 1 Mart tarihinde başlayacak olan müzik şöleninin biletleri Biletix’te!

Dileyen katılımcılar, her etkinlik öncesi saat 19.00’da Taksim – AKM önünden kalkacak ücretsiz servis ile etkinlik merkezine ulaşabiliyorlar. Etkinlik bitiminde ise, ENKA İbrahim Betil Oditoryumu’ndan kalkacak servis, konukların Taksim – AKM’ye ulaşımını sağlıyor. Servisten yararlanabilmek için etkinliklerden en az iki gün önce ENKA ile bağlantıya geçerek rezervasyon yaptırılması yeterli.

www.enkasanat.org

0 212 276 22 14–15/209

Konser Programı

• Medin Music Project

ENKA Kültür Sanat 23. Yıl Bahar Programı’nın açılışı, Giovanni Seneca, Roberto Molinelli, Alessandro Culiani, Marco Santini, Hüseyin Pulant, Onur Nak, Cevat Akbulut ve Ceyda Pirali ile Medin Music Yaylı Orkestrası’nın vereceği, bir İstanbul 2010 Projesi olan bu çok özel konserle gerçekleşecek. Ekibin, geleneksel ve yeni müzik deneyimlerini klasikten çağdaşa şaşırtıcı bir bütünlük içinde yorumlayacağı konser; 1 Mart 2011, Salı akşamı saat 20:30’da ücretsiz olarak ENKA’da sanatseverlerle buluşacak.

  

• Neşeli Pazarlar

ENKA Kültür Sanat’ın çocuklar ile klasik müzik arasında bağlantı kurma amacıyla gerçekleştirdiği “Neşeli Pazarlar” konser serisi, Türkiye'nin dört bir yanından seçilmiş yetenekli çocuklara çağdaş bir müzik eğitimi vermeyi amaçlayan CAKA (Cihat Aşkın ve Küçük Arkadaşları) projesini, küçük dinleyicileri ile buluşturuyor. Cihat Aşkın’ın keman ve Gökhan Aybulus’un piyano ile solist olarak eşlik edeceği CAKA'nın Yıldızları, klasik müziğin etkileyici doğasını keşfetmek isteyen küçük dinleyicilerine sesleniyor. Tüm çocukların ücretsiz olarak izleyebileceği “Neşeli Pazarlar” konseri; 13 Mart 2011, Pazar günü saat 11:00’de.

    

• Genç Solistler Dinletisi No:2

Bu yıl ikinci düzenlenen konserde, Mimar Sinan Üniversitesi Devlet Konservatuvarı Lisans Bölümü son sınıf öğrencisi üç genç yetenek, seçmiş oldukları klasik eserler ile yeteneklerini sergiliyorlar. Abuzer Manafzade (piyano), Celil Refik Kaya (gitar) ve Göksel Coşkun’un (keman) sahne alacağı konser; 29 Mart 2011, Salı akşamı saat 19:30’da ücretsiz olarak gerçekleşecek.

        

• Büyük Romantikler

Müzik otoriteleri tarafından, “teknik ustalığın yanında, sınırsız enerji, zeka ve duyarlı bir yorum gücü ile donatılmış olağandışı bir sanatçı” olarak tanımlanan dünyaca ünlü piyanist Gülsin Onay’ın romantizmi kendine has üslubuyla ele alacağı bu özel konser; 29 Mart 2011, Salı akşamı saat 20:30 ENKA’da izlenebilir.

        

• Arp ve Romantizm

Arpa çoğul bir kimlik kazandıran Şirin Pancaroğlu’nun, romantik çağrışımları olan eserleri alışılmadık bir biçimde sunacağı konser; 19 Nisan 2011, Salı akşamı saat 20:30’da müzikseverlerle buluşacak.

            

www.enkasanat.org

0 212 276 22 14–15/209

Yayın tarihi: 26.02.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.