Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

“DÜĞÜN” VAR

“Düğün” Var
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
27.03.2011 - 10:00 | Son Güncelleme:

Bir düğün ve 8 kadın!

Ayşe Bayramoğlu’nun kaleme aldığı, Tilbe Saran’ın yönetmenliğini üstlendiği yeni oyunu “Düğün”; kadınların hem mağdur hem de fail oldukları ataerkil sistemi ve içselleştirilerek sürekli yeniden üretilen şiddeti tiyatro sahnesine taşıyor.

Ataerkil sistemde var olmaya çalışan kadınların, şiddetin uygulayıcısı haline gelerek içselleştirilen ve dile yerleşen şiddeti yeniden üretmelerini konu alan “Düğün”; aile yadigarı bir köşkün mutfağında bir düğün hazırlığı ile açılıyor.

Gelin, gelinin annesi, anneannesi, en yakın arkadaşı, damadın annesi, damadın ablası, evin emektar yardımcısı ve düğün için ayarlanmış bir yardımcı kızın bulunduğu mutfak, oyun ilerledikçe her iki ailenin de sırlarının duyulmaya başlandığı, yıllardır görülmemiş hesapların açıldığı bir mekana dönüşür. Hiçbirinin, birbirinden farkı olmadığını anlayan sekiz kadının hepsi, bir sebeple “mağdur” ve bir başka sebeple “fail” ama aslında birer “kurban” olduklarını görürler. “Düğün”deki sekiz kadının, içinde yaşadıkları eril dünyayla baş edebilmek için buldukları tek yol; aynı eril sistemin bir parçası olmaktır.

  

AYSA Prodüksiyon Tiyatrosu tarafından sahneye konan oyunda Türkiye’nin en önemli kadın oyuncularından Güler Ökten, Zerrin Sümer, Tilbe Saran ve Şebnem Sönmez ile genç oyuncular Eda Çatalçam, Evren Ercan, Serpil Göral ve Maria Akgüllü rol alıyor.

Oyunculardan teknik ekibe kadar tüm kadrosu kadınlardan oluşan “Düğün”, 5 Nisan’da Kozyatağı Kültür Merkezi’nde perdelerini açacak.

www.aysaorg.com

Yayın tarihi: 27.03.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (10)

eğlenceli ve güzel bir oyuna benziyor... ama ankara da olmadığı için gidemiyorum..gitmek isterdim...

28.03.2011 11:00:32 sevgi şeker

5 Yıl oldu ama bu karmaşa dün gibi aklımda bende istiyorum ankaraya bu oyunu

10 YORUMUN TÜMÜNÜ GÖSTER