Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DOĞUM ŞARTLARININ YETERSİZLİĞİNE FARKINDALIK YÜRÜYÜŞÜ

Doğum şartlarının yetersizliğine farkındalık yürüyüşü
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
28.04.2015 - 16:02 | Son Güncelleme:

Doğumda sunulan şartların yeterli olmaması durumuna dikkat çekmek için “Doğum İçin El Ele Gönüllüleri” bir yürüyüş gerçekleştiriyor.

Tüm dünyada olduğu gibi Türkiye’de de doğum ortamları istenilen seviyede değil. Gerek aileler gerekse sağlık personeli doğumda sunulan şartlardan memnun değiller. Bu konuya dikkat çekmek ve daha insancıl doğum ortamlarına ulaşma yolunda “Doğum İçin El Ele Gönüllüleri” 3 Mayıs Pazar günü Beşiktaş Meydanı’nda toplanıyor.

Günümüzde şartlarında doğumdan memnuniyetin gittikçe azaldığını belirten Doğum İçin El Ele Gönüllüleri, bu duruma son vermek için bir takım çalışmalar gerçekleştiriyor. Doğuma bakış açısını değiştirerek, hamilelik ve doğumdaki gerek aileler gerekse sağlık personeline yönelik her türlü şiddete son verilmesi gerektiğini düşünen gönüllüler, bu konuya dikkat çekmek için bir yürüyüş gerçekleştiriyor.

Bir ilk gerçekleşiyor; Daha pozitif ve insancıl doğumlar için doğum hizmeti alan ailelerle doğumda hizmet veren doğum profesyoneller ilk defa el ele vererek birlikte bu eylemi gerçekleştiriyorlar.

Doğum tecrübesinin, gerek annenin gerekse bebeğin gelecekteki davranışlarını etkilediğini belirten Gönüllüler, mucizevi bir şey olan doğuma hak ettiği ilgilinin verilmesi için çalışıyorlar.

Beşiktaş Meydanı’nda 3 Mayıs Pazar günü saat 15:00’da bir sokak eylemi olarak gerçekleştirilecek organizasyonda doğumun mucizesine ve güzelliğine dair bir fark oluşturarak, doğana, doğurana, doğuma ve doğum ekibine saygılı doğumlar gerçekleştirilmesi hedefleniyor.

Türk Ebeler Derneği, , İstanbul Doğum Akademisi, KASAV, Ayşe Öner, DO-UM, İçsel Doğum, SSVD Facebook Grubu, Hamile Okulu, Annezen, Lotus Anneliğe Yolculuk Okulu gibi kurum ve kişilerin destekleriyle gerçekleşecek eyleme tüm anneler, babalar, bebekler doktorlar, ebeler, hemşireler, doğum destekçileri, doğum psikologları, hamileler, amcalar, teyzeler, dayılar, dedeler, nineler ve doğumun mucizesine inanan herkes bekleniyor.
 

Doğum şartlarının yetersizliğine farkındalık yürüyüşü

Yayın tarihi: 28.04.2015
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.