Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

DOĞMAMIŞ OĞLUM İÇİN KURALLAR

Doğmamış Oğlum için Kurallar
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
25.10.2010 - 00:00 | Son Güncelleme:

Bir babanın oğluna hayatla ilgili verdiği hem mizahi hem de geleneksel öğütler...

Libra Kitapçılık ve Yayıncılık’ın Doğmamış Oğlum için Kurallar isimli kitabı, bir babanın oğluna hayatla ilgili verdiği bazen geleneksel, bazen mizahi, çoğu zaman da babacan tavsiyelerin bir derlemesidir.

Wlaker Lamond’un kaleme aldığı kitapta, giyimle ilgili tavsiyelerden (Kravat takacaksan hakkını ver. Üst düğmeni ilikle), pratik (Yazdığın mektupların kopyalarını sakla. Biyografi yazarının işi kolaylaşır) ve hatta bayanlarla ilgili olanlara kadar (Bir kızın dans teklifini asla geri çevirme), bu kurallar kitabı ve beraberindeki söz alıntıları “İyi Adam” olabilmek için bir el kitabıdır.

Doğmamış Oğlum için Kurallar, düşünceli maceraperest, dürüst, çalışkan, kendine güvenen, okumuş, iyi huylu ve tabii ki iyi giyimli bir genç beyefendi yetiştirmek yolunda bir babanın öğütleridir. Kitabın Türkçe uyarlamasında bazı kurallar ve bu kurallara eşlik eden fotoğraflar, yazarın da onayıyla, yerlileştirilmiştir.

Doğmamış Oğlum için Kurallar Amerikalı yazar Walker Lamond tarafından kendi blog sitesinde yayınladığı günlük kurallar, tarihteki önemli “Beyefendilerden” söz alıntıları ve klasik fotoğraflar ile başladı. Sadece birkaç ay içinde, site yarım milyondan fazla ziyaretçiye ulaştı ve bundan sonra bir kitap haline geldi.

Yayın tarihi: 25.10.2010
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.