Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

“ÇORBANIN KİTABI” ÇIKTI

“Çorbanın Kitabı” Çıktı
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
21.02.2011 - 13:00 | Son Güncelleme:

Çorbanın Kitabı Alfa Yayınlarından!

Her damak zevkine uygun çorba tarifleriyle Ebru Omurcalı, siz bayanlara mutfak da yardımcı oluyor. Birbirinden değişik tariflerle mutfağınızı zenginleştirmeyi hedefliyor!

Bolu’daki evlerinin mutfağında ilk çorbasını 9 yaşında yapan ve Türkiye’de ilk çorba konseptli restoranını işleten Ebru Omurcalı birikimini Alfa Yayınları’ndan çıkan Çorbanın Kitabı’nda okurlarla paylaşıyor.

30 yıllık yemek yolcuğunda 3000’e yakın çorba tarifi arşivine sahip olan yazar Omurcalı, kitabında geleneksel Türk Mutfağı’nın yanı sıra İtalya, İngiltere, Meksika, Hindistan, Jamaika ve Fas’a kadar gizli kalmış mutfak lezzetlerinin kapılarını aralıyor.

Sofralarımızın vazgeçilmezi, her yemeğin başlangıcı, hastalıkların şifasıdır çorba... Hem Türk mutfağının hem de dünya mutfaklarının olmazsa olmazı çorbalar, zengin içerikleriyle hem gözümüzü hem de karnımızı doyurmamızı sağlar.

Shorba restoran zincirinin yaratıcısı Ebru Omurcalı'nın arşivinde sakladığı binlerce tariften derlediği bu kitap sofralarınıza zenginlik ve lezzet sunuyor.

Bakliyatla yapılan çorbalardan sebze çorbalarına, etli ve tavuklu çorbalardan diyet çorbalar ve soğuk çorbalara kadar tam 154 çorba tarifinin yer aldığı Çorbanın Kitabı'nı mutfağınızdan eksik etmeyin.

Yayın tarihi: 21.02.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.