Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUKLARIN YENİ YERİ “DÜŞEVİ”

Çocukların Yeni Yeri “Düşevi”
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
03.02.2011 - 11:03 | Son Güncelleme:

Çocuklar için özenle seçilmiş kitapların bulunduğu, keyifli ve sıcak bir ortam.

Çocuklar artık kitap okumanın ve eğlencenin tadına, sadece onlara ait, hayallerini süsleyen bir yerde, Düşevi’nde varacaklar.

Düşevi temelde çocuklar için bir kitapevi; yerlere oturup, sayfaları karıştırabilecekleri, daha çıkarken yeniden gelmek isteyecekleri bir yer...

Çocuk kitabı alanında iddialı yayınevlerinin özenle seçilmiş kitaplarının bulunduğu, keyifli ve sıcak bir ortam. Sadece kitap da satılmıyor burada. Minik eller için tasarlanmış orijinal ve tamamen sağlıklı (nerdeyse yenebilir) boyalar, aktivite setleri, yapbozlar ve kutu oyunları da Düşevi`nde büyükleri ve çocukları bekliyor.

Ayrıca ebeveynler rahatça kitaplara bakabilsin, istediklerini seçebilsin diye çocukların oyalanabileceği, resim yapabileceği, oynayabileceği bir alan da var. Kocaman bir duvar, çocukların -ve tabii çocuk kalanların!!- resimleriyle süslenmeyi bekliyor... Çocuklar ayrılmak istemezse, büyükler de bir nefes alıp dinlesin diye konmuş rahat bir okuma koltuğunu da unutmamak lazım.

Burada her cumartesi, 4-9 yaş arası çocuklar için atölye çalışmaları var. Marmara Güzel Sanatlar mezunu olan sevgili Perlet Boveland’la yapılan atölyelerde yaşa uygun olarak çeşitli art- craft çalışmaları hazırlanıyor. Bunların arasında çeşitli malzemelerle süslemeler, ahşap boyama, moda tasarımı, fümo hamurundan takı tasarımı, papier mache gibi değişik çalışmalar yer alıyor.

Düşevi, canlı ve sıcak bir mekan; yaşayan ve her an kendini yenileyen, değişen bir yer. Çocukların da büyüklerin de geldiğinde çıkmak istemediği keyifli bir kitapevi. Kitap kurtlarının olduğu kadar, kitaba yeni yeni ısınanların da favori yerlerinden birisi olmaya aday.

Yolunuz düşerse, bulması çok kolay. Göktürk’te İstanbul Caddesi üzerindeki İş Bankası’nın sokağındaki beyaz ahşap kapı, Düşevi’nin büyülü dünyasına açılıyor. 

Yayın tarihi: 03.02.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

AMA BİLDİRDİĞİNİZ ETKİNLİKLER HEP BİZE UZAK LÜTFEN BEYLİKDÜZÜ TARAFINDAKİ ETKİNLİKLERİ DE BELİRTMENİZİ RİCA EDİYORUM :)))

05.02.2011 10:56:21 NERGİS EVDAN