Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile
 

ÇOCUKLARA TİYATRO ATÖLYESİ

Çocuklara Tiyatro Atölyesi
PAYLAŞIM
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız

"Oyun yaz, oyna yönet" diyen Galataperform, minik oyuncuları bekliyor.

Galataperform, “Oyun yaz, oyna, yönet” sloganıyla minik oyuncu adaylarına muhteşem bir eğitim programı hazırladı. Ayrıca tiyatro eğitimini tamamlayan çocuklara, yıl sonunda sahneye çıkma şansı veriliyor.

8-12 yaş arasındaki çocukların katılabileceği atölyede katılımcılar, tiyatronun farklı alanlarında (oynamak, yönetmek, yazmak) görev alarak bir tiyatro oyununu ekip ruhuyla sahneleme sürecini birlikte paylaşıyorlar.

Bu süre boyunca oynayacakları eğlenceli oyunlar ile empati kurma, sosyalleşme, iletişim ve dikkatlerini yoğunlaştırabilme yeteneklerini ayrıca bedenlerini keşfetme ve grupla uyum sağlama becerilerini geliştiriyorlar. Çocuklar, yaratıcılık yönlerini keşfederken kendilerini tanıyor ve ifade etmede özgüven kazanıyorlar. Bu beceriler oynayarak, yazarak ve yöneterek geliştiği için bunları okul ve sosyal yaşantılarına kolaylıkla aktarabiliyorlar.

Tiyatro atölyesi 8 Ocak 2011 Cumartesi gününden itibaren her Cumartesi saat 11.00- 13.00 arasında İstanbul Üniversitesi Devlet Konservatuarı Tiyatro Bölümü öğretim görevlisi Lemi Mark Levitas tarafından 5 aylık bir süre boyunca gerçekleşecek. Mayıs ayının sonunda atölyeden ortaya çıkan oyun Galataperform’da sahnelecek.

GalataPerform
Büyük Hendek Caddesi no: 21/1 Galata Kuledibi Şişhane

Tel: 212 243 99 91
Cep Tel: 0536 453 06 35 

Yayın tarihi: 08.01.2011
PAYLAŞIM
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI
Bu habere henüz yorum yapılmadı.
  
Doğum kilolarını böyle verin!yeniSağlam Kafa Sağlam VücutAyfer Sağlam

Doğum kilolarını böyle verin!

Doğum sonrası kilolarından kurtulmak isteyen anneler, çocuğu ile spor yapmak isteyen anneler ‘Puset egzersizleri’ tam sizin için.Devamı >
Çocuğumun boyu ileride kaç cm olacak?yeniDoktor AmcaR. Süha Ünüvar

Çocuğumun boyu ileride kaç cm olacak?

Çocuğunuzun erişkinlik döneminde boyunun kaç cm olacağını merak ediyor musunuz?Devamı >
Anne-bebek dostu sezaryenyeniDenizceSibel Deniz Toledo

Anne-bebek dostu sezaryen

Doğum tercihlerimizi planladığımız gibi sezaryen olması gerekmesi durumunda da bunun elden geldiğince siz ve bebeğiniz için saygılı ve normal doğuma en yakın şekilde olması için planlayabilirsiniz. Devamı >
Hamilelik döneminde cinselliği bırakmayın!Carpe DiemDolunay Kadıoğlu

Hamilelik döneminde cinselliği bırakmayın!

Gebelik döneminde kadındaki fizyolojik ve duygusal değişiklikler bazen de erkekteki duygusal değişimler, çiftin cinsel yaşamını ister istemez etkiler. Cinsel Terapist Dolunay Kadıoğlu, hamilelikte cinsellik hakkında bilgiler verdi.Devamı >