Veri politikasındaki amaçlarla sınırlı ve mevzuata uygun şekilde çerez konumlandırmaktayız. Detaylar için veri politikamızı inceleyebilirsiniz.
Hurriyet.com.tr Hürriyet Aile

ÇOCUĞUNUZU KEŞFEDİN!

Çocuğunuzu Keşfedin!
  • PAYLAŞ
  • PAYLAŞ
    Adınız *
    Alıcı E-Posta Adresi *
    Mesajınız
27.01.2011 - 09:30 | Son Güncelleme:

Daha bilinçli anneler için Sabiha Paktuna Keskin'den tavsiyeler!

Çocuklarınızı okula gitmeden tanımak ve keşfetmek için Sabiha Paktuna’dan siz annelere öneriler...

Doktor, mühendis, avukat, öğretmen, sanatçı, sporcu… Çocuğunuzun bu mesleklerden hangilerine yeteneği olduğunu bilmek ister misiniz?

Günümüz dünyasında, çocukların okul hayatlarında başarılı olması büyük önem taşıyor, hatta mutlulukla özdeşleştiriliyor. Peki, ama ne yapmalı?

Okul öncesi çocuğun yetenekli olduğu alanlar belirlendiğinde, var olan yeteneklerinin geliştirilmesi, dolayısıyla çocuğun beyin gücünün en üst seviye taşınması sağlanabilir. Öte yandan yeteneksiz olduğu alanlar geliştirilerek adaptasyonu artırılabilir.

Bu kitabın hedefi, okul öncesi çocuğunun algı seviyesini ve kapasitesini belirleyerek, yetenek alanlarını üst seviyeye taşımak ve yeteneksiz olduğu alanların gelişmesine destek verilebilmesinin önünü açmak destek olmaktır.Kitaptaki testler, 2–5 yaş aralığındaki çocukların okul yılları başlamadan yetenekli ve yeteneksiz olduğu alanları belirlemeyi amaçlıyor. Böylece, çocuğun meslek seçiminde rastgele değil, güvenli bir yol izlemesinin kapıları aralanıyor…

Yayın tarihi: 27.01.2011
  Yorum yazabilmek için lütfen üye girişi yapın
OKUYUCU YORUMLARI (1)

tüm seriyi aldım cok da menunum teşekkürler sabiha hanım

28.03.2011 13:10:36 gülşah kaplan